Funkcjonariusze policji odzyskali skradzione telefony komórkowe | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Funkcjonariusze policji odzyskali skradzione telefony komórkowe

23 października 2018

18 października br. funkcjonariusze nowotarskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w środę nad ranem w Nowym Targu.  Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W środę nad ranem poszkodowani wracali  do miejsca zamieszkania w Nowym Targu. Na kładce w rejonie rzeki Czarny Dunajec zostali zaatakowani przez nieznanych im mężczyzn, którzy kopali i bili ich po całym ciele, ponadto grożąc nożem zażądali wydania telefonów komórkowych. Napastnicy ze skradzionym łupem uciekli w przeciwnych kierunkach.

Policjanci bardzo szybko wytypowali sprawców, którymi okazali się dobrze im znani mieszkańcy Nowego Targu. Następnego dnia mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy.  Funkcjonariusze odzyskali również skradzione telefony komórkowe. Jeden z telefonów miał przy sobie zatrzymany 21-latek, a drugi został znaleziony w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 26-latka.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie przedstawiono im zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia (art.280§2 kk), a następnie Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za rozbój (art.280§1 kk) grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, natomiast jeżeli sprawca posługuje się niebezpiecznym narzędziem (art.280§2 kk)  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.