Dodatkowe patrole policji na "Patelniach" | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Dodatkowe patrole policji na "Patelniach"

1 października 2018

W niedzielę na tzw. „patelnie” w Chabówce zostały skierowane dodatkowe patrole policji. Łącznie w działaniach brało udział 14 policjantów również z jednostek ościennych. Skontrolowano 57 motocyklistów, nałożono  23 mandaty karne min. za nadmierną prędkość,  brak uprawnień, nieprawidłowe zmiany pasa ruchu. Zastosowano 15 pouczeń, sporządzono 2 wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymano 2 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymano 1 prawo jazdy.

Obowiązkiem uczestnika ruchu jest unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Kierujący natomiast ma obowiązek poruszać się z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem uwzględniając warunki na drodze min. rzeźbę terenu, stan i widoczność drogi. Jednak nie wszyscy kierujący stosują się do tych zasad i traktują drogę publiczną jak tor wyścigowy.  Przykładem są wczorajsze trzy zdarzenia na tzw. „patelniach” w Chabówce, gdzie upadkiem zakończyła się brawurowa jazda trzech motocyklistów. Około godziny 16.30 kierujący motocyklem Suzuki  na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. 23-latek z powiatu nowosądeckiego został przewieziony do szpitala w Nowym Targu. W wyniku zdarzenia  mężczyzna doznał wielopoziomowego złamania kończyny dolnej lewej. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rabce Zdrój.

Pozostałych dwóch kierujących motocyklami, którzy również stracili panowanie nad pojazdem i uderzyli w bariery energochłonne nie odnieśli obrażeń i zostali ukarani mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w wysokości 500 złotych.