Akcja „Bezpieczny Senior” | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Akcja „Bezpieczny Senior”

24 sierpnia 2018

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem w ramach akcji „Bezpieczny Senior” przeprowadzili w „Pienińskim Dziennym Domu pobytu Seniora” w Jaworkach spotkanie, w którym omówili sposoby i metody działania oszustów podszywających się m.in. za wnuczka, policjanta, pracownika opieki społecznej oraz przedstawili zasadę działania tzw. „zakupu niekontrolowanego”.

Uczestnikom spotkania zaprezentowano krótkie filmiki instruktażowe, w których przedstawiony był mechanizm oszustw oraz metody umożliwiające zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom. W trakcie spotkania policjanci odpowiadali na szereg pytań, a także wspólnie z innymi uczestnikami wysłuchali przykładów niebezpiecznych zdarzeń, o których uczestnicy prelekcji słyszeli lub w których sami uczestniczyli.

Na zakończenie spotkania poruszona została tematyka bezpiecznego poruszania się po drogach w tym obowiązku używania elementów odblaskowych. Każdy senior otrzymał element odblaskowy w postaci opaski, jak również krótki poradnik o tym jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.