III miejsce uczniów II LO w XLV Młodzieżowym Turnieju Turystyczno Krajoznawczym | Wiadomości

Strona główna

III miejsce uczniów II LO w XLV Młodzieżowym Turnieju Turystyczno Krajoznawczym

19 maja 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

W dniach 12-13 maja 2017 roku drużyna z II LO w Nowym Targu w składzie: Julia Pietroń (klasa 1a), Magdalena Wójciak (klasa 1c) oraz Mateusz Cichoń (klasa 1c) pod opieką pani Joanny Bartoszko, wzięła udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Niezwykle zaangażowani, zgrani i umiejętnie współpracujący zawodnicy drużyny wywalczyli 3-cie miejsce.

Turniej trwał dwa dni i składał się z następujących aktywności i sprawności:

1. Część teoretyczna w postaci testu wiedzy obejmującego zagadnienia z zakresu krajoznawstwa, topografii, zasad ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy;

2. Drugą część natomiast stanowiły konkurencje praktyczne: rowerowy tor przeszkód, rozpoznawanie tropów zwierząt, rozpoznawanie zabytków województwa małopolskiego i podkarpackiego, sprawność z umiejętności udzielania pierwszej pomocy, gra azymutowa (przez wielu uważana za tajemniczą i mistyczną wiedzę).

Natomiast w drugim dniu turnieju odbył się Wojewódzki Bieg na Orientację. Drużyna z liceum „Na Borze” zaprezentowała bardzo wysoki poziom i znalazła się na 3 miejscu.


Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.