I Sesja Rady Powiatu Nowotarskiego VII kadencji | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

I Sesja Rady Powiatu Nowotarskiego VII kadencji

7 maja 2024
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 7 maja 2024 roku zgodnie z postanowieniem nr 752/2024 Komisarza Wyborczego w Nowym Sączu II z dnia 23 kwietnia 2024 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu odbyła się I Sesja Rady Powiatu NowotarskiegoW posiedzeniu wzięli udział radni wybrani w wyborach przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r.:

 1. Piotr Budny
 2. Maria Domagała
 3. Krzysztof Faber
 4. Robert Furca
 5. Michał Glonek
 6. Adam Gracz
 7. Józefa Guziak
 8. Tomasz Hamerski
 9. Jacek Jachymiak
 10.  Rafał Jandura
 11.  Krystian Jarończyk
 12.  Krzysztof Jurkowski
 13.  Stanisław Kiersztyn
 14.  Jacek Król
 15.  Katarzyna Kubasiak
 16.  Grzegorz Kuczkowicz
 17.  Krzysztof Kuranda
 18.  Andrzej Kwiecień
 19.  Renata Możdżeń - Starowicz
 20.  Tadeusz Rafacz
 21.  Irena Rataj
 22.  Karol Skrzypiec
 23.  Marzena Solawa
 24.  Zbigniew Spytkowski
 25.  Grażyna Tylka
 26.  Bogusław Waksmundzki
 27.  Stanisław Waksmundzki
 28.  Paweł Waksmundzki
 29.  Piotr Wójciak

 

Po uroczystym wręczeniu przez Marka Rusina - Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej zaświadczeń o wyborze na radnego Radni Powiatu Nowotarskiego VII kadencji złożyli uroczyste ślubowanie:

„Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.

Tak mi dopomóż Bóg.”

W tajnym głosowaniu wybrano na Przewodniczącą Rady Powiatu Nowotarskiego Marię Domagałę, natomiast na stanowiska Wiceprzewodniczących Józefę Guziak oraz Tadeusza Rafacza.

Następnie wybrano na stanowisko Starosty Nowotarskiego Tomasza Hamerskiego, Roberta Furcę na stanowisko Wicestarosty oraz Jacka Króla na stanowisko Urzędującego Członka Zarządu. Na pozostałych Członków Zarządu wybrano: Andrzeja Kwietnia i Rafała Jandurę.

W I Sesji Rady Powiatu Nowotarskiego VII kadencji uczestniczyli również zaproszeni goście, m.in. Anna Paluch oraz Edward Siarka – Poseł na Sejm RP oraz Dyrektorzy Jednostek Powiatu Nowotarskiego, Naczelnicy i Kierownicy Biur Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.