Gala konkursu "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" | Wiadomości

Strona główna

Gala konkursu "Sztuka Osób Niepełnosprawnych"

28 września 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W Kopalnia Soli „Wieliczka”  Laureaci wojewódzkiego etapu XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych odebrali nagrody z rąk m.in. Stanisława Szweda – Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Urszuli Ruseckiej – Poseł na Sejm, Zastępcy Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Jarosława Szlachetki – Posła na Sejm oraz Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego.

- „Z serca gratuluję Laureatom, którzy podzielili się z nami swoim talentem i wrażliwością, a dziś zbierają owoce swojego wysiłku” –  słowa Beaty Szydło – Prezesa Rady Ministrów, zawarte w liście skierowanym do Laureatów konkursu, odczytał Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac,  wybranych spośród blisko 250 zgłoszonych w konkursie. Licznie zebrani uczestnicy wydarzenia  mieli okazję zobaczyć  prace nagrodzone przez Komisję Konkursową, której przewodniczyła Urszula Rusecka – Poseł na Sejm, Zastępca Przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Finał Konkursu plastycznego, który odbył 25 września br., był również okazją do zwieńczenia wydarzeń związanych z obchodami Roku Św. Brata Alberta w Małopolsce. W uroczystości, która rozpoczęła się Mszą Świętą  w Kaplicy św. Kingi koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Bp Damiana Muskusa uczestniczyły również instytucje, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia z Małopolski działające na rzecz drugiego człowieka w duchu i filozofii Brata Alberta Chmielowskiego.

Małopolski Oddział PFRON gratuluje wszystkim Laureatom!

 

Tekst i zdjęcia: Oddział Małopolski PFRON.