Dzień Pracownika Socjalnego w powiecie nowotarskim | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Dzień Pracownika Socjalnego w powiecie nowotarskim

23 listopada 2016
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 21 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego, który jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Z tej okazji Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Władysław Tylka oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu Aneta Wójcik, gościli na uroczystym spotkaniu dyrektorów, kierowników Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z całego powiatu, dyrektorów Domów Pomocy Społecznych, Środowiskowych Domów Samopomocy, dyrektorów Rodzinnych Domów Dziecka oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Nowym Targu i w Rabce Zdroju, pracowników Powiatowego Zespołu Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Uroczystość była sposobną chwilą, aby wspólnie uczcić ogromny sukces, jaki odnoszą pomagając osobom potrzebującym wsparcia i znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Wicestarosta Władysław Tylka podkreślił jak ważną rolę odgrywają w życiu całego społeczeństwa pracownicy socjalni. Jako wyraz podziękowania wspólnie z dyrektor Anetą Wójcik wręczyli przybyłym gościom listy gratulacyjne, będące wyróżnieniem za trud i zaangażowanie włożone w pomoc innym.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie powołano w celu niesienia pomocy mieszkańcom. Realizuje ono swoje zadania w trzech obszarach działalności: pieczy zastępczej, pomocy osobom niepełnosprawnym oraz pomocy społecznej. Pracownicy organizując system rodzinnej pieczy zastępczej zajmują się poszukiwaniem dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej odpowiedniej rodziny zastępczej lub placówki opiekuńczo-wychowawczej, a w przypadku uregulowanej sytuacji prawnej dziecka – rodziny adopcyjnej. W PCPR działa także Zespół ds. Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, przy którego pomocy ubiegać się można o wsparcie finansowe przeznaczone na rehabilitację oraz organizację sportu, kultury i rekreacji dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach pomocy społecznej osobom usamodzielniającym się i chcącym kontynuować naukę udzielane jest wsparcie finansowe. PCPR realizuje też programy korekcyjno-edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie i udziela pomocy osobom dotkniętym przemocą.