Bezpieczny festyn w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 1 w Nowym Targu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Bezpieczny festyn w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym nr 1 w Nowym Targu

25 czerwca 2015
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Zwieńczeniem tegorocznych działań edukacyjnych projektu „Razem Bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego” był festyn zorganizowany 19 czerwca przez Zasadniczą Szkołę Zawodową nr 5 na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu. Podczas imprezy doskonale połączono zabawę i edukację, a brali w niej udział wszyscy uczniowie placówki.

W ramach przedsięwzięcia w roku szkolnym 2014/15 przeprowadzono szereg działań związanych bezpośrednio z promowaniem szeroko pojmowanej edukacji dla bezpieczeństwa. Projekt, którego szkolnym koordynatorem jest Pani Czesława Królczyk przewidywał zarówno cykle szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla nauczycieli, jak i dla uczniów ośrodka, warsztatowe zajęcia z zakresu promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym, profilaktyczne warsztaty teatralne oraz promowanie bezpiecznej przestrzeni medialnej. Zamierzone działania zaangażowały w realizację instytucje i firmy działające w powiecie nowotarskim, które rozumieją ich przesłanie i celowość. W dotychczasowych przedsięwzięciach uczestniczyli przedstawiciele wielu firm i instytucji z terenu Nowego Targu, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

W czasie festynu Pan Stanisław Barnaś, kierownik MORD filia w Nowym Targu wręczył uroczyście karty rowerowe oraz nagrody zdobyte w konkursie promującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zakończenie całościowe projektu odbędzie się jesienią.


Tekst i zdjęcia: Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu.