Sukcesy w snowboardzie I Liceum Ogólnokształcącego im.Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. | Wiadomości

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

13 marca 2013

W dniu 19 lutego 2013r. w Rabce-Zdroju na stoku Polczakówka odbyły Powiatowe zawody w Snowboardzie. Były to eliminacje do Małopolskiej Licealiady. Goszczyńskiego reprezentowało 11 uczniów (6 dziewcząt i 5 chłopców).

I miejsce wywalczył Piotr Tański ( 1C), II miejsce Tomasz Chowaniec (3C), V miejsce Tomasz Majda (2B), XI miejsce Szymon Pęksa (2C) , XII miejsce Marcin Chowaniec (2C). Dzięki wspaniałej postawie I LO wygrało punktację drużynową chłopców oraz awans do województwa.

Z kolei wśród dziewcząt II miejsce zdobyła Julia Kabacińska (2B), IV miejsce Adela Mędoń (2B), VI miejsce Magdalena Ciągwa (2E), IX miejsce Irena Dziadkowiec (3G), XII miejsce Daniela Szumala (3G), XV miejsce Klaudia Maciata. Dziewczyny wywalczyły II miejsce drużynowo i awans do finałów.

Po sukcesach w zawodach powiatowych zawodnicy z I LO zdominowali Małopolską Licealiadę indywidualnie oraz drużynowo.

W Małopolskiej Liceliadzie czyli Mistrzostwach Województwa MZS, które odbyły się 28 lutego 2013r. I miejsce drużynowo zdobyli chłopcy w składzie: Piotr Tański, Tomasz Chowaniec, Tomasz Majda i Szymon Pęksa. Indywidualnie całkowicie zdominowali rywali nie dając im szans na medale, wywalczyli wszystkie miejsca na podium: I miejsce i tytuł mistrza województwa zdobył Piotr Tański, II miejsce Tomasz Chowaniec, III miejsce Tomasz Majda, XIII miejsce Szymon Pęksa. Rzadko się zdarza, aby uczniowie jednej szkoły zdobyli wszystkie medale na zawodach wojewódzkich!!!!

Również dziewczyny w składzie: Julia Kabacińska, Adela Mędoń, Magdalena Ciągwa, Paulina Magierska zdobyły drużynowo I miejsce. Indywidualnie wywalczyły sobie: III miejsce Julia Kabacińska, V miejsce Adela Mędoń, IX miesce Magdalena Ciągwa.

Opiekunem naszych snowboardzistów był mgr Szymon Pohrebny.

Gratulujemy naszym snowboardzistom i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: I LO w Nowym Targu

Zdjęcia: Wiesław Perucki i Szymon Pohrebny