II Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody | Wiadomości

Strona główna

II Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody

17 września 2013
II Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody
II Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody
II Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody
II Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody
II Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody

W dniach 14-15 września 2013r. przy pięknej pogodzie na terenie hipodromu w Ludźmierzu odbyły się II Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody. Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w konkursie Ujeżdżenia, natomiast w drugim dniu zmagali się w konkursie Skoków przez Przeszkody.

W zawodach wystartowali zawodnicy z klubów sportowych :SJ Pro-Nati Ludźmierz, KS Dworna Rogoźnik, Stajnia Lider Wróblówka, BPK, Stajnia Baligówka, Słowacja, SK Jawor Zaskale, SK Łopuszna, Stajnia Frydman oraz zawodnicy nie zrzeszeni.

W sobotnie popołudnie zwycięzcami zostali:

Konkurs nr 1 klasy L-4:

I miejsce Inga Nowobilska - koń Gretta KS Dworna Rogoźnik,

II miejsce Joanna Orzechowska - koń Winerin Stajnia Lider Wróblówka,

III miejsce Inga Nowobilska - koń Jamajka KS Dworna Rogoźnik.

Klasyfikacja kuce:

I miejsce Gabriela Skotniczny - koń Pedro BPK,

I miejsce Natalia Walczak - koń Paryżanka KS Dworna Rogoźnik,

III miejsce Zuzanna Górska - koń Miki SJ Pro-Nati Ludźmierz.

Konkurs nr 2 klasy P-4:

I miejsce Inga Nowobilska - koń Gretta KS Dworna Rogoźnik,

II miejsce Anna Szachował - koń Uspiesznyj SJ Pro-Nati Ludźmierz,

III miejsce Karolina Krasoń - koń Volvo Ponysport SJ Pro-Nati Ludźmierz.

Drugi dzień zawodów- Skoki przez Przeszkody, nagrodzeni zostali:

Konkurs nr 1- 50 cm - z trafieniem w normę czasu:

I miejsce Timea Lackova - koń Lago D'Avina Słowacja,

II miejsce Wiktoria Widło -Andrzejewska koń Falkon Stajnia Baligówka,

III miejsce Justyna Kuźniar - koń Frekles Diamond Trix SK Jawor Zaskale.

Konkurs nr 2 - 70 cm - z trafieniem w normę czasu:

I miejsce Justyna Kuźniar - koń Frekles Diamond Trix SK Jawor Zaskale,

II miejsce Aleksandra Drożdż - koń Pepis SK Łopuszna,

III miejsce Katarzyna Grzegorzewska - koń Anarchia S SJ Pro-Nati Ludźmierz.

Konkurs nr 3 - 80 cm – zwykły:

I miejsce Maria Mierzyńska - koń Felwes NZ,

II miejsce Katarzyna Biernacka - koń Jagielonka Stajnia Lider Wróblówka,

III miejsce Agata Rajska - koń Fraktal SJ Pro-Nati Ludźmierz.

Konkurs nr 4 - 100 cm - zwykły z rozgrywką:

I miejsce Ilona Majewska - koń Robespierre Stajnia Frydman,

II miejsce Martyna Haras - koń Galon Stajnia Baligówka,

III miejsce Szymon Szatko - koń Darida S SJ Pro-Nati Ludźmierz.

Wszystkim zawodnikom, gościom i sponsorom serdecznie dziękujemy za obecność. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i hojności sponsorów, a byli to :

Starostwo Powiatowe Nowy Targ, Urząd Gminy Nowy Targ, Ubojnia Stanisław Biela Stare Bystre, Centrum Stomatologiczne Urbaniak, Transport Krajowy i Międzynarodowy Ścisłowicz, Architekci Korn&Szlachtowski&Szatko, Firma Budowlana Jyndrek, Kantor Fred, Kantor u Grubego, Hurtownia materiałów budowlanych Grzęda, Skład materiałów budowlanych Zaliński, Oknoplast Iwona i Jerzy Górski, Gabinet stomatologiczny Danuta i Artur Dewera Ludźmierz, Sklep jeździecki Step, Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Iglak Skawa,mŻwirownia Bryjax Długopole, Firma Transportowa Adamczyk Ludźmierz,

PCD Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami, Stadnina Koni Dworna w Rogoźniku

- a także inni anonimowi ...

Patronat medialny objęli: Tygodnik Podhalański i portal internetowy podhale24. Atrakcją zawodów był przelot balonem sponsorowany przez PCD Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami, do którego zaproszeni zostali sponsorzy zawodów.

Jeszcze raz wszystkim osobom , które zaangażowały się w prace przy zorganizowaniu zawodów serdecznie dziękujemy.


Tekst i zdjęcia: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu