25 lat dobrego humoru, czyli jubileusz Pracy Artystycznej Cezarego Pazury | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

25 lat dobrego humoru, czyli jubileusz Pracy Artystycznej Cezarego Pazury

10 stycznia 2012
Serdecznie zapraszamy na jubileusz 25 lecia pracy artystycznej Cezarego Pazury z udziałem Jerzego Kryszaka i Piotra Bałtroczyka do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, Al. Tysiąclecia 37.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie MOK: 18 266 32 41, sekretariat@mok.nowytarg.pl


W 2011 roku minęło 25 lat pracy artystycznej Cezarego Pazury jako aktora, kabareciarza, a ostatnio także reżysera. Cezary Pazura swoje 25 lat na scenie uczci wyjątkową trasą kabaretową, jakiej w historii polskiego kabaretu jeszcze nie było! Uroczysta inauguracja trasy nastąpiła 17 marca w warszawskiej Sali Kongresowej o godz. 19.00!!! Wystąpili: Cezary Pazura, Paweł Małaszyński, Jerzy Kryszak, Grzegorz Halama, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Michał Kempa oraz zespół Live Club Band. W roli konferansjera wcielił się nie kto inny jak niezastąpiony Piotr Bałtroczyk.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=7DTOYWnDnJQ

Cezary Pazura ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów i twórcą autorskiego kabaretu. Zagrał w ponad 60 filmach produkcji polskiej, austriackiej, niemieckiej.

Cezary Pazura to wielokrotny laureat Złotej Kaczki. W 1991 i 1996 roku otrzymał Złote Lwy Gdańskie. Rola w filmie „Psy 2. Ostatnia Krew” przyniosła mu nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Valenciennes. Grał m.in.: u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego.

Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył w filmach: „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą“, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Kiler”, „Ajlawju”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”.