Stadniny koni | Turystyka

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Stadniny koni

Stadnina Koni „Dworna”

Adres: Rogoźnik 86, 34 - 471 Ludźmierz
Właściciel Jan Bobek: 609 820 347
Instruktor: 662 197 852
E-mail: stadnina-dworna@wp.pl
Strona: www.stadnina-dworna.pl

Stadnina została otwarta 23 października 2004r. Prowadzone są tam zajęcia zarówno dla osób zaawansowanych jak i dla tych, które chcą spróbować swych sił w jeździectwie oraz dla dzieci. Istotną dziedziną działalności Stadniny Koni "Dworna" jest hipoterapia - metoda rehabilitacji wykorzystująca konie i jazdę konną.

Stadnina zajmuje się także hodowlą rasy małopolskiej i śląskiej. Ponadto co roku organizowane są Gminne Zawody Jeździeckie połączone z miejscowymmi dożynkami.

Od stycznia 2012r. przy Stadninie Koni "Dworna" istnieje Klub Sportowy Dworna. Młodzi jeźdźcy mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod kierunkiem instruktora i trenera jazdy konnej.

Stowarzyszenie Hippiczne Pro Nati

Adres: ul. Grel 35, 34-471 Ludźmierz
E-mail: kontakt@pro-nati.pl
Strona: www.pro-nati.pl

Stowarzyszenie oferuje naukę jazdy konnej pod okiem doświadczonych instruktorów, na dobrze przygotowanych koniach. Zajęcia prowadzone są dla osób zaawansowanych ale i również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę w siodle. Ujeżdżalnia z nawierzchnią pokrytą piaskiem tworzy komfortowe warunki zarówno dla jeźdźca jak i dla koni. Pro Nati organizuje także górskie wycieczki konne oraz kuligi z ogniskiem i kapelą góralską.

Stowarzyszenie prowadzi również sprzedaż śląskich koni zaprzęgowych/wierzchowych, ze wspaniałymi rodowodami oraz sukcesami na imprezach hodowlanych.

Stadnina Koni „Rajd”

Adres: ul. Biała Woda 12 a, 34 - 460 Szczawnica - Jaworki
Telefon: (18) 262 16 00
Kom.: 607 47 88 50
E-mail: biuro@stadninarajd.pl
Strona: www.stadninarajd.pl

Stadnina Koni „Rajd" jest częścią grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica a także Ośrodkiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej afiliowanym przez PTTK.

Goście Stadniny Koni „Rajd" mogą skorzystać z bogatej oferty szkoleniowej i rekreacyjnej. W Stadninie prowadzona jest, pod bacznym okiem profesjonalnych instruktorów, nauka jazdy od podstaw a także zajęcia doskonalenia umiejętności jeździeckich na ujeżdżalni.

Piękno otaczającego stadninę rezerwatu przyrody można podziwiać o każdej porze roku. Dla grup oraz dla indywidualnych klientów organizowane są: rajdy, przejażdżki konne i spacery a zimą - kuligi z pochodniami. W stadninie odbywają się również spotkania integracyjne oraz imprezy okolicznościowe. Prowadzone są tam również zajęcia z hipoterapii.

Stadnina Koni Łopuszna

Adres: ul. Polna 12, 34-432 Łopuszna
Telefon: (18) 265 33 17
Kom.: 601 142 805
E-mail: bustak62@poczta.onet.pl
Strona: www.stadninalopuszna.ugnowytarg.pl

Do dyspozycji przyjeżdżających stadnina posiada wierzchowce rasy Małopolskiej oraz doświadczoną kadrę instruktorską, o wysokich kwalifikacjach. Osobom początkującym proponowana jest nauka jazdy na maneżu, a zaawansowanym - krajobrazowe przejażdżki po okolicznych szlakach turystycznych.

Dla tych, którzy doceniają piękno sportów jeździeckich, stadnina organizuje różne zawody hipiczne. Są to przede wszystkim: zawody w skokach przez przeszkody, amatorskie zawody w powożeniu zaprzęgami, "zrywka drewna" pokazującą zmagania ludzi i koni pracujących na co dzień w lesie oraz sławna tradycja myśliwych - "pogoń za lisem", przekształcona w polowanie na zawodnika z lisią kitą na ramieniu.

Wymienionym imprezom towarzyszą przeróżne atrakcje utrzymane w duchu tradycji góralskiej i jeździeckiej.

Stadnina Koni „U Świdra”

Adres: ul. Nowy Świat 67, 34-700 Rabka-Zdrój
Telefon: (18) 267 78 03

Stadnina Koni Huculskich "U Żura"

Adres: Chabówka 181, 34-720 Chabówka
Telefon: (18) 267 78 69
E-mail: uzura@chabowka.com

Stadnina koni "Siwy Dym"

Adres: 34-700 Rabka-Zdrój
Telefon: 501 590 134
E-mail: grzegorz@siwydym.pl
Strona: www.konie.siwydym.pl

Stajnia LIDER

Adres: Wróblówka 100a, 34-470 Czarny Dunajec
Telefon: 692 082 896
E-mail: maszmar@wp.pl
Strona: www.stajnia-lider.pl

Stajnia "Lider" oferuje dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych możliwość spędzenia wolnego czasu w siodle podczas jazdy indywidualnej lub grupowej oraz zabaw i konkursów jeździeckich. Początkujący mogą poznawać tajniki jeździectwa, a osoby zaawansowane mają możliwość wyjazdu w teren, lub dłuższej wyprawy konnej. Na terenie stajni odbywają się również zajęcia hippiczne, ogniska, a w okresie jesienno-zimowym przejażdżki psim zaprzęgiem.

 

Klub Jeździecki Czarny Dunajec

Adres: Ul. Ojca Św. Jana Pawła II 92, 34 - 470 Czarny Dunajec
www.ranczohajnos.pl
tel. 607 278 731
E-mail: kjczarnydunajec@gmail.com

Klub prowadzi szkółkę jeździecką dla początkujących i zaawansowanych, organizuje obozy jeździeckie, weekendy w siodle, szkolenia jeździeckie, specjalistyczny trening koni i jeźdźców, hodowla koni sportowych. Klubowi zawodnicy startują w zawodach krajowych i międzynarodowych w całej Europie w dyscyplinach WKKW, skoki przez przeszkody i ujeżdżeniu z sukcesami.

Trener - Wioleta Hajnos, licencjonowany szkoleniowiec Polskiego Związku Jeździeckiego, sędzia ujeżdżenia i WKKW, zawodniczka, członek Kadry Narodowej, wyróżniony trener za osiągnięcia w sezonie 2017.