Powiatowy Magazyn Pomocy w Nowym Targu | Pomoc Ukrainie

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Powiatowy Magazyn Pomocy w Nowym Targu

Starosta Nowotarski Krzysztof Faber informuje, iż odpowiadając na prośbę Wojewody Małopolskiego o współtworzenie Wojewódzkiego Systemu Koordynacji Pomocy dla Ukrainy, w Nowym Targu zostaje utworzony Powiatowy Magazyn Pomocy (PMP)

To właśnie tutaj od 01.03.2022r. lokalnie przyjmowane będą dary dla Ukrainy – zarówno te gromadzone na poziomie gmin, jak i te zbierane przez organizacje czy po prostu zbiórki indywidualne.

Przyjmowane będą tylko i wyłącznie rzeczy opisane na liście produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi) - LISTA RZECZY NA ZAŁĄCZONYCH GRAFIKACH

Za dystrybucję produktów odpowiadać będzie Państwowa Straż Pożarna. To strażacy będą organizować transport darów do składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, ewentualnie do organizacji pomocowych. Również PSP będzie na bieżąco zgłaszać gromadzone produkty do bazy RARS. Do transportu wykorzystywane będą m.in. środki transportu, które Małopolanie już zaczęli zgłaszać na adres transport.ukraina@muw.pl.

ADRES:
Powiatowy Magazyn Pomocy
Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu – garaże
Nowy Targ, ul. Szpitalna 14
Kontakt: 725 222 817

Procedura postępowania ze zwierzętami towarzyszącymi podróżnym:

https://www.wetgiw.gov.pl/main/aktualnosci/Tymczasowa-procedura-przemieszczania-zwierzat-towarzyszacych-z-terytorium-Ukrainy-na-teren-Polski-przez-osoby-nie-posiadajace-kompletu-dokumentow-weterynaryjnych-dla-psow-kotow-i-fretek/idn:1999

Pytania/zgłoszenia w sprawie pomocy humanitarnej dla Ukrainy prosimy kierować na adres pomoc.ukraina@muw.pl.