Miasto Nowy Targ | O Powiecie

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Miasto Nowy Targ

Miasto Nowy Targ jest siedzibą powiatu nowotarskiego oraz historyczną stolicą Podhala. Obszar miasta liczący 51,07 km² zamieszkiwany jest przez ok. 33 330 osób.

Miasto jest znakomitą bazą wypadową w Tatry, Pieniny, nad Jezioro Czorsztyńskie, na Babią Górę, czy wreszcie osobliwe Gorce. Tradycjami rozsławiającymi miasto są kuśnierstwo oraz nowotarskie jarmarki odbywające się w czwartki i soboty. Oprócz kultury, Nowy Targ znany jest z hokeja na lodzie. Stąd bowiem wywodzi się drużyna hokejowa, która 18 razy sięgała po tytuł mistrza Polski. Nowy Targ jest doskonałym miejscem dla osób lubiących aktywny wypoczynek i sport. Można stąd prowadzić długie piesze wędrówki szlakami turystycznymi, uprawiać narciarstwo zjazdowe i biegowe, turystykę rowerową, kajakarstwo górskie, sporty motorowe, szybownictwo i spadochroniarstwo, jeździectwo, kulturystykę i fitness, a także hokej na lodzie. Znajduje się tu lodowisko, lotnisko sportowe, wyciągi narciarskie, boiska piłkarskie, wielofunkcyjna hala "Gorce" z kortami tenisowymi, siłownie i kluby odnowy biologicznej oraz skate park.

Nowy Targ jest prawdziwym „Miastem ze smakiem”, co potwierdzają znane na całą Polskę lody nowotarskie, wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz oscypki, czyli sery z owczego mleka wyrabiane tradycyjnymi metodami w licznych bacówkach.