XIII Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

XIII Mistrzostwa Polski w jeździe na muszlach klozetowych

20 sierpnia 2012

Pan Michał Michalczyk z Daleszyc jest mistrzem Polski 2012 w jeździe na mobilnych muszlach klozetowych

W sobotę 18.08.2012r. podczas pięknej pogody przy licznych kibicach na terenie Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju odbyły się XIII Mistrzostwa Polski w jeździe na mobilnych muszlach klozetowych.

W rozgrywce półfinałowej udział wzięło 27 zawodników.

Jak co roku imprezę organizowało Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych oraz Park Rozrywki „Rabkoland”.

Pierwsze zawody mistrzowskie odbyły się w 2000 roku, mistrzem został Kazimierz Pniaczek z Chabówki. Tytuł mistrza Polski 2011 zdobył Tomasz Niedbała z Krakowa

Na zawody przybyli kandydaci do tytułu mistrza z Daleszyc, Gorzowa Wielkopolskiego, Głogowa, Tarnowa, Rudki, Dąbrowy Górniczej, Rzeszowa, Katowic, Ustki, Olsztyna, Limanowej, Krakowa, Warszawy, Gdańska, Czarnej Białostockiej, Nowego Targu, Ostrowa, Jędrzejowa, Branic, Tarnowskich Gór, Radłowa.

Wyścigi odbyły się na specjalnym zadaszonym, owalnym, drewnianym torze o szerokości 3,25 m i długości 60 m systemem pucharowym po jednym okrążeniu w 3-osobowych zespołach. Zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu. Miejsca i skład zespołu był losowany przez dopingującą publiczność. Finał rozegrał się pomiędzy 3 najlepszymi zawodnikami wyłonionymi w drodze eliminacji a mianowicie Michałem Michalczykiem z Daleszyc o numerze startowym 10 a Dariuszem Błaszczyńskim z Gorzowa Wielkopolskiego nr startowy 23 i Arturem Łozą z Głogowa Małopolskiego numer startowy 19.

Sygnał do startu podawany był szczotką klozetową przez kierownika zawodów Zdzisława Szurę.

W wyniku zaciętej rywalizacji tytuły wywalczyli:

Tytuł mistrza Polski 2012 zdobył Michał Michalczyk z Daleszyc mający 25 lat otrzymując puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 300 zł.

Tytuł I wicemistrza Polski 2012 wywalczył Dariusz Błaszczyński z Gorzowa Wielkopolskiego 48 lat dostając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 200 zł.

Tytuł II wicemistrza Polski 2012 wyjeździł Artur Łoza lat47 z Głogowa Małopolskiego zdobywając puchar, dyplom, gadżet zegar okolicznościowy i 100 zł.

Mistrzowie mają gwarantowany wpis do XII Księgi Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”.

Ponadto wszyscy zawodnicy dostali:

  • prawo jazdy na klozet z wpisem swoich danych
  • XI Księgę Rabkolandu „Polskie Rekordy i Osobliwości”

Poza konkurencją wystartowali fotoreporterzy i zwycięzca Marek Mateja operator kamery TVN24, ustąpił jemu Jan Ciepliński z www.podhaleregion.pl, www.mokrabka.pl, natomiast 3 miejsce zajął Piotr Kuczaj z www.rabka.pl i www.gorce24.pl . Jazda była znakomita i w nagrodę otrzymali prawo jazdy na klozet mogą teraz spokojnie zasiadać na wszystkich muszlach klozetowych.

Wyróżnienia zwycięzcom wręczyli:

  • Prezes Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych Pan Eugeniusz Wiecha
  • Kierownik Zawodów Pan Zdzisław Szura
  • Sekretarz Zawodów Panna Karolina
  • Sędzia klozetów mobilnych Panna Ewa
  • Technik hydraulik Pan Erik
  • Mistrzostwa prowadził Czesław Bajer Naczelny Kontroler Rekordów Podhala.
  • Foto: Krzysztof Służałek