V-lecie Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii INTERCARD w Nowym Targu. | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

V-lecie Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii INTERCARD w Nowym Targu.

10 października 2012

W ubiegłą niedzielę 7 października 2012 odbył się Jubileusz 5-lecia funkcjonowania Oddziału Kardiologii Inwazyjnej należącego do Spółki “Intercard”. Z tej okazji zorganizowana została w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu akcja bezpłatnych konsultacji kardiologicznych dla pacjentów oraz mieszkańców Nowego Targu i okolic.

Oddział Kardiologii Inwazyjnej wraz z nowoczesną pracownią hemodynamiki został uruchomiony przez Spółkę “Intercard” 10 października 2007 roku. W ramach kontraktu z NFZ Oddział roztoczył opiekę kardiologiczną nad mieszkańcami powiatów nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego, a także nad turystami przebywającymi w rejonie Podhala. W ciągu 5 lat swej działalności placówka udzieliła pomocy medycznej ponad 5,5 tys. pacjentów, w tym ok. 3 tys. chorym z zawałem mięśnia sercowego oraz wszczepiono ponad pół tysiąca rozruszników serca pacjentom z zaburzeniami rytmu serca.

Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Targu pozostaje w ścisłej współpracy z Oddziałami Klinicznymi Kardiologii i Kardiochirurgii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, jak również uczestniczy w wielu krajowych oraz międzynarodowych projektach naukowo badawczych.

21 stycznia 2012 odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Pacjenta i od tej pory spotkania organizowane średnio co trzy miesiące. Spotkania dla pacjentów mają charakter edukacyjny a tematyka spotkań dotyczy prewencji chorób sercowo naczyniowych. W spotkaniach Klubu Pacjenta regularnie uczestniczy około 200 osób to spotkania otwarte, dla pacjentów Oddziału Kardiologii Inwazyjnej, jak również dla wszystkich chętnych mieszkańców Nowego Targu i okolic.

Tekst: Biuro Prasowe "Intercard"