V Bal Starosty Nowotarskiego | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

V Bal Starosty Nowotarskiego

12 lutego 2013

W dniu 9 lutego, tradycyjnie w ostatnią sobotę karnawału, w restauracji „Góralsko Strawa”, odbył się V Jubileuszowy Charytatywny Bal Starosty Nowotarskiego. Dochód z akcji charytatywnej przeprowadzonej podczas tegorocznego jubileuszowego balu wyniósł około 35 tysięcy złotych. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na realizację Warsztatów Terapii Zajęciowej w Odrowążu dla osób z upośledzeniem umysłowym, prowadzonych przez CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. Na poprzednich balach udało się zebrać około 100 tysięcy złotych. Kwota ta została przekazana Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym- Koło w Jabłonce „Barka", Koło w Nowym Targu „Chatka”, Koło w Szczawnicy oraz Towarzystwu Opieki nad Ociemniałymi Specjalnej Szkoły Podstawowej im. św Tereski w Rabce Zdroju. Na tegorocznym balu bawiło się blisko 200 osób. Do tańca przygrywał zespół Babylonband. Specjalną atrakcją balu był występ dwóch par sportowego tańca towarzyskiego z nowotarskiego Studia Tańca Cubana: Roberta Dudy i Marceliny Zgamy oraz Dariusza Stopki i Ity Kondery.

Wiele osób wsparło tę cenną inicjatywę w sposób finansowy jeszcze przed samym balem. I tak Sołtys Odrowąża Pan Józef Bobek zorganizował akcję pomocy dla uczestników Warsztatów i wśród mieszkańców wsi uzbierał kwotę 1200 zł, Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu na czele z Panem Józefem Babiczem, Wójtem Gminy wspomogli Warsztaty kwotą 1150 zł, Radny Powiatu Nowotarskiego Pan Michał Borzęcki podarował na naszą akcję 400 zł. Pan Stanisław Sokołowski przekazał dla Warsztatów ławki ogrodowe o wartości 4000 złotych.

Wielką hojnością obdarzyli Warsztaty Terapii Zajęciowej w Odrowążu artyści z terenu powiatu nowotarskiego, których dzieła były licytowane podczas aukcji.

Uczestnikom balu, artystom, i wszystkim osobom, które brały udział w akcji charytatywnej w bieżącym roku i wykazały się wielkim sercem oraz wielką hojnością serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny VI Bal u Starosty, który odbędzie się w przyszłym roku również w Ostatki. Wyrażamy również wdzięczność pracownikom Powiatowego Centrum Kultury, którzy przygotowali tegoroczny Bal.

Krzysztof Faber - Starosta Nowotarski