Uroczyste otwarcie i poświecenie mostów w Lasku i Trutem. | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uroczyste otwarcie i poświecenie mostów w Lasku i Trutem.

24 września 2012

Z udziałem wielu zaproszonych gości w piątek 21 września w Lasku i Trutem dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanych mostów w obu miejscowościach. W Lasku most poświęcił ks. Grzegorz Grzybowski, a w Trutem uroczystego przecięcia dokonali goście na czele ze starostą Krzysztofem Faberem i wójtem gminy Nowy Targ Janem Smarduchem.

Ponadto w uroczystościach udział wzięli m.in. urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, radni powiatowi Adam Jurek, Kazimierz Bielak i Władysław Tylka, radni i sołtysi Gminy Nowy Targ, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Waniczek i jego zastępca Krzysztof Szlaga oraz przedstawiciele wykonawców obu inwestycji, policji i straży pożarnej.

Most w Lasku na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu odbudowało Przedsiębiorstwo Budowlane ESBUD Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej. Wartość zamówienia wyniosła 2 miliony złotych. Z kolei wykonawcą inwestycji w Trutem była firma Strabag, a jej koszt wyniósł 2 miliony 395 tysięcy. Przeprawa w Lasku została dofinansowana ze środków Budżetu Państwa w ramach usuwania klęsk żywiołowych, natomiast budowa mostu w Trutem była dotowana z budżetu Ministerstwa Infrastruktury oraz z budżetów Powiatu Nowotarskiego i Gminy Nowy Targ.

Prace na obu obiektach polegały na rozbiórce istniejącego wyposażenia, remoncie mostu, nawierzchni jezdni na dojazdach, wykonaniu chodników oraz regulacji koryta potoku.

Celem realizacji tych inwestycji była poprawa bezpieczeństwa i przejazdu na drodze. Przypomnijmy też, iż od nowo powstałego mostu w Trutem została wyremontowana droga powiatowa w kierunku Pyzówki na docinku o długości 2,3 kilometra. Wcześniej przebudowano drogę powiatową, która prowadzi przez most w Lasku.

Tekst: Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.

Zdjęcia: PZD w Nowym Targu i PCK.