Premiera mobilnej gry terenowej Hi(story)com. z nowotarską biblioteką | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Premiera mobilnej gry terenowej Hi(story)com. z nowotarską biblioteką

4 października 2022
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 30 września 2022, na nowotarskim Rynku, odbyła się uroczysta premiera gry terenowej pod nazwą Hi(story).com. Było to już ostatnie wydarzenie realizowane przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu w ramach zadania pn. „Podhalańska ścieżka do niepodległości”. Gra z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i Internetu rozgrywa się na terenie miasta Nowy Targ, a jej tematyka osadzona jest w realiach historycznych w okresie odzyskania niepodległości. Udział w grze był całkowicie bezpłatny, wymagał jedynie dostępu do Internetu oraz pobrania i instalacji prostej aplikacji na telefon lub tablet. Podczas gry uczestnicy rozwiązywali nie tylko zagadki historyczne, ale musieli także wykazać się pomysłowością i kreatywnością.

Gra została stworzona pod okiem doświadczonych instruktorów na warsztatach tematycznych w dniach 13 - 16 września 2022 przez młodzież z nowotarskich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 5.

Mimo niesprzyjającej aury pogodowej zainteresowanie grą było ogromne. Punktualnie o godzinie 13:00 zjawiły się już pierwsze zorganizowane grupy uczestników. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor MBP Pani Danuta Wojdyła. W grze śladami historii po Nowym Targu udział wzięło około 150 osób – były to grupy z nowotarskich szkół średnich i podstawowych oraz drużyny z 7 i 8 nowotarskiej Drużyny Harcerek. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Miasta Nowy Targ oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Pan Krzysztof Faber oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ Pan Grzegorz Watycha.

Szczególne podziękowania składamy opiekunom uczniów ze szkół: SP Nr 1 Pani Sylwii Bohaczyk, SP Nr 5 Panu Piotrowi Obrochcie, ZSE Pani Katarzynie Białek-Ostrowskiej oraz ZSTiP Panu Tomaszowi Ruchale.

Jeśli ktoś nie wziął udziału w grze nic straconego! Gra nadal jest dostępna i istnieje możliwość jej rozegrania. Wkrótce podamy szczegółowe informacje na ten temat.

Całość zadania możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

 

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu