Osiemnasta rocznica pożaru kościoła Św. Krzyża w Rdzawce. | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Osiemnasta rocznica pożaru kościoła Św. Krzyża w Rdzawce.

9 października 2012

Od czasu tragicznego pożaru kościoła pod wezwaniem Św. Krzyża w Rdzawce w 1994 r. w każdą pierwszą niedzielę października odbywa się msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Także w tym roku w dniu 7 października rektor kościoła św. Krzyża ks. dr Czesław Poloczek oraz proboszcz parafii w Rdzawce ks. Piotr Wojtyła odprawili uroczystą mszę świętą, w której uczestniczyło dwadzieścia jednostek gaśniczych Straży Pożarnej, w tym trzy zawodowe oraz siedemnaście ochotniczych. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra OSP Rabka-Zdrój.

W nabożeństwie wzięli udział również znakomici goście m.in. poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Edward Siarka pełniący funkcję prezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP, Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Jan Krzak, radni powiatowi: Leszek Świder, Jacek Klinowski i Antoni Rapacz, przedstawiciele lokalnych samorządów: wójt Gminy Spytkowice Franciszek Sidełko, Zastępca Burmistrza Rabki-Zdroju Robert Wójciak oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem Grzegorz Worwa i Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu Mariusz Łaciak.


Udział w nabożeństwie wszedł do kanonu ważnych wydarzeń w kalendarzu jednostek Straży Pożanej z terenu Małopolski. W tym roku po raz pierwszy w uroczystościach uczestniczyła jednostka z Biskupic pod Krakowem. Coroczne spotkanie nie tylko przyczynia się do integracji strażaków, lecz również jest okazją do wymiany doświadczeń.

Zdjęcia: OSP Rdzawka