Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Targu | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Targu

12 listopada 2021

W dniu 11.11.2021 w pięknej słonecznej aurze odbywały się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Po uroczystej mszy Świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, uczestnicy na czele z banderią konną oraz Miejska Orkiestrą Dętą przemaszerowali na nowotarski Rynek, gdzie odbywała się dalsza część obchodów Święta Niepodległości. W uroczystości udział wzięli poseł na Sejm RP Edward Siarka, poseł na Sejm RP Andrzej Gut-Mostowy, przedstawiciele władz powiatowych, miejskich, przedstawiciele służb mundurowych, urzędów, organizacji, stowarzyszeń i szkół. W wygłoszonych przemówieniach nie zabrakło podziękowań dla wszystkich służb mundurowych za ofiarną służbę Naszej Ojczyźnie, które dbają o bezpieczeństwo Naszego Kraju nawiązując do obecnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. W imieniu Pani Poseł na Sejm RP Anny Paluch okolicznościowy list odczytał Radny Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Kuranda
Następnie licznie zgromadzone delegacje składały wiązanki patriotyczne pod Tablicą Pamięci przy ratuszu. W samo południe z wieży ratusza rozbrzmiał głos Mazurka Dąbrowskiego łącząc się tym samym z ogólnopolską akcją “Niepodległa do Hymnu!”. Zwieńczeniem obchodów był koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Marcina Musiaka, Miejskiego Chóru „Gorce” pod dyrekcją Doroty Żmudy oraz wernisaż wystawy historycznej pt. „Na pamiątkę walk o Niepodległą. Nowotarski Kopiec Wolności” w Muzeum Podhalańskim.
Obchodom 11 listopada towarzyszyła także akcja „Szczepimy się dla Niepodległej”, którą organizował Wojewoda Małopolski-Łukasz Kmita wraz ze Starostą Nowotarskim Krzysztofem Faberem. Z mobilnego punktu szczepień usytuowanego na płycie Rynku, gdzie można było zaszczepić się przeciw COVID-19 skorzystało w tym dniu 76 osób.