Warsztaty z rzeźby dłutem w Szczawnicy organizowane przez Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Warsztaty z rzeźby dłutem w Szczawnicy organizowane przez Stowarzyszenie LGD Gorce-Pieniny

Termin
16 – 29 listopada 2021

Warsztaty z RZEŹBY DŁUTEM to wspaniała inicjatywa jakiej podjęło się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” w projekcie "RĘKODZIEŁO – Tradycje regionu pienińsko - gorczańskiego" dofinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego w programie MECENAT MAŁOPOLSKI - I edycja.

Warsztaty zrzeszać będą mieszkańców z miejscowości objętych działaniem Stowarzyszenia. 
Zajęcia owe mają za zadanie podtrzymać tradycje rzeźbiarstwa w regionie pienińsko-gorczańskim, oraz zachęcić młodych ludzi do roziwjania umiejętności w tę stronę.

Zajęcia poprowadzi niezwykle utalentowany i ceniony rzeźbiarz Marek Dziedzina ze Szczawnicy, który podjął się rzeźbienia wiele lat temu, podpatrując sztukę rzeźbienia u swojego wuja Henryka Zachwiei - wspaniałego miejscowego rzeźbiarza. 

Marek Dziedzina (ur. 1978 r., Szczawnica), z zawodu kucharz, mieszka w Szczawnicy. Od 2015 r. zajmuje się rzeźbą. Przejął warsztat po swoim wuju Henryku Zachwiei.

Na swoim koncie ma już ok. 300 rzeźb. W 2018 r. za pracę „Chrystus w koronie” zdobył pierwszą nagrodę w pokonkursowej wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.
W swoich rzeźbach chce wyrazić ducha góralszczyzny poprzez wykorzystywanie symboli typowych dla sacrum, przyrody, legend i historii Pienin. Jego hobby to muzyka, ogrodnictwo i kulturystyka.


Przed nami 6 spotkań, które odbędą się w OSP Szczawnica, dzięki uprzejmości szczawnickich władz. 

Już dzisiaj oczekujemy na efekty pracy 5 - osobowej grupy, z której przedstawimy relację zdjęciową w najbliższym czasie. 

…………………………………………………………………………..

Bądźcie na bieżąco z informacjami dotyczącymi działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”.

DOŁĄCZ DO NAS!

Facebook - @lgdgorcepieniny
Instagram - @lgdgorce_pieniny
www.lgdgorce-pieniny.pl