Międzynarodowy Dzień bez Samochodu | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Międzynarodowy Dzień bez Samochodu

Termin
22 września 2023
Zdjęcie 1

W dniach od 16 do 22 września br. obchodzony będzie Europejski Tydzień Mobilności (ETM), którego zwieńczeniem będzie odbywający się 22 września Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Wśród 242 miast, gmin i powiatów z Polski, które zarejestrowały udział w kampanii w 2022 roku, 40 to uczestnicy z naszego regionu.
Kampania ETM 2023 jest edycją prowadzoną pod hasłem „Oszczędzaj energię” – ograniczanie zużycia energii wpisuje się w ogólne cele Europejskiego Tygodnia Mobilności (ETM) poprzez zachęcanie do zrównoważonej mobilności, promowanie aktywnego transportu oraz tworzenie przyjaznych miast.
Tegoroczna kampania ETM oparta jest na pięciu filarach tj.: transporcie publicznym, aktywności mobilnej, ograniczeniu zależności od samochodu, zarządzaniu mobilnością (zgodnie z hasłem „Przesiadaj się i jedź”), a także rozwiązaniach infrastrukturalnych (m.in. rozbudowie infrastruktury pieszo-rowerowej, ograniczeniu prędkości).
Jak co roku, polskie podmioty samorządowe mogą rejestrować swoje aktywności planowane na ETM 2023 w ramach Tygodnia Działań, Działań Trwałych oraz Dnia Bez Samochodu na stronie: www.mobilityweek.eu
(bezpośredni link do strony rejestracyjnej w języku polskim:https://registration.mobilityweek.eu/login.php?lang=pl).