KABARET STARSZYCH PANÓW Przeboje wszech czasów śpiewa ARTUR GOTZ | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

KABARET STARSZYCH PANÓW Przeboje wszech czasów śpiewa ARTUR GOTZ

Termin
14 października 2023
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

KABARET STARSZYCH PANÓW

Przeboje wszech czasów śpiewa

ARTUR GOTZ

 

koncert z okazji 65-lecia Kabaretu

 

zespół muzyczny w składzie:

 

 

JACEK PIETRZAK – instrumenty klawiszowe

KACPER KAŹMIERSKI - perkusja

 

14 października godz. 17.00 Teatr Lalek RABCIO, bilet: 50 zł 

 

Bilety: https://rabcio.interticket.pl/program/kabaret-starszych-panow-spiewa-artur-gotz-8758/46527

 

Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku. 

Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

 

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.

 

Na program składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko. Jest to również wyjątkowa okazja do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych: Torreador i kastaniety, Sposoby robienia kariery, Wesoły deszczyk, Adziba.

 

Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.

 

Artur Gotz jest wokalistą (5 płyt, ponad 650 koncertów w Polsce, a także w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie), aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody „Wokalista Roku 2016”, a także tytułowym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox.

 

Premiera albumu odbyła się w Walentynki 2018, w Poznaniu, w Scenie na Piętrze, a warszawska premiera dwa tygodnie później w Teatrze Studio ze specjalnym udziałem Pani Barbary Krafftówny.

Patronat medialny nad płytą objęło 7 rozgłośni Polskiego Radia (Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, PiK, Rzeszów, Opole), tygodnik „Przegląd”, magazyny „Imperium Kobiet” i „Law Business Quality”, MTV24, Planeta Kobiet.

Oficjalna strona artysty:  www.arturgotz.pl

Fragmenty płyty: https://www.youtube.com/watch?v=DPPfxOd0NVk

Teledysk „Już kąpiesz się nie dla mnie”: https://www.youtube.com/watch?v=arOSQ4MF02E