IX Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum” | Kalendarium

Strona główna

IX Letni Festiwal „Pieniny-Kultura-Sacrum”

Termin
18 sierpnia 2018
Zdjęcie 1

Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE zaprasza na dziewiątą edycję Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. W jego ramach odbędzie się sześć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem. Festiwal rozpocznie się prologiem w starym kościółku pw. Wszystkich Świętych przy Rynku w sobotę 21 lipca o godzinie 16:00. Uroczysta inauguracja odbędzie się dzień później, w niedzielę 22 lipca o godz. 16:00 w nowym kościele, podczas której teksty poetyckie i proza „Wolność jest w nas”, przedstawiona przez znakomitego aktora Adama Woronowicza, przeplatać się będzie z improwizacjami organowymi.

Festiwal potrwa do 18 sierpnia, na wszystkie koncerty wstęp jest wolny. Całości Festiwalu towarzyszyć będzie wystawa mistrza akwareli pienińskiej – Andrzeja Beliczyńskiego

Festiwal odbywa się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Województwo Małopolskie. Partnerem wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gmina Krościenko n. Dunajcem, Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D. oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Gościny naszym artystom udzieli tradycyjnie Pensjonat CrosnaSpa, znajdujący się przy ul. św. Kingi 73d, a foldery programowe otrzymacie Państwo od pienińskich góralek ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Krościenka n.D.

Tegoroczne koncerty odbędą się przy współpracy z Parafią pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D., a organizatorem dziewiątej edycji jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, wspierana przez firmę Olimp-Labs. Patronatem medialnym objęli nas: TVP Kraków, Radio Kraków, a także portale internetowe Góral Info oraz Pieninyinfo.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału we wszystkich festiwalowych koncertach. Dla turystów odwiedzających latem Pieniny, wieczory koncertowe są dodatkową okazją do odpoczynku i kontemplacji pięknej muzyki w niepowtarzalnym anturażu pienińskich krajobrazów. Koncerty stanowią ponadto wielką wartość kulturową i edukacyjną dla całej pienińskiej społeczności.


Kalendarz koncertów:

21 lipca godz. 16:00 - Kościół Wszystkich Świętych (Rynek)
Prolog
Marek Stefański organy
Edyta Fil (Rosja) flet

22 lipca godz. 16:00 - Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Koncert Inauguracyjny
Marek Stefański organy
Adam Woronowicz recytacje

28 lipca godz. 19:00 - Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Koncert wokalny
Krzysztof Karcz organy
Ewa Walkowska mezzosopran

4 sierpnia godz. 19:00 - Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Międzynarodowo
Bernhard Leonardy (Niemcy) organy
Jacek Muzyk (USA) waltornia

11 sierpnia godz. 19:00 - Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Elektronicznie
Krzysztof Duda organy, instrumenty elektroniczne

18 sierpnia godz. 19:00 - Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza
Koncert Finałowy
Maurizio Corazza (Włochy) organy
Agnieszka Radwan-Stefańska organy
Krakowski Akademicki Chór Organum
Wiktoria Bisztyga sopran
Bogusław Grzybek dyrygent