III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki | Kalendarium

Strona główna

III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki

Termin
13 sierpnia 2017
20 sierpnia 2017
Zdjęcie 1


Sołtys wsi Rogoźnik, Rada Sołecka wsi Rogoźnik, Stadnina Koni „Dworna” w Rogoźniku, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik serdecznie zapraszają na III Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki, które obędą się w dniach 13 i 20 sierpnia br..

13 sierpnia na terenie Stadniny Koni „Dworna” odbędą się XI Gminne Zawody Jeździeckie w ujeżdżeniu oraz w skokach przez przeszkody im. ks. Prof. Józefa Tischnera, zaś 20 sierpnia na terenie stadionu sportowego w Rogoźniku odbędą się dożynki połączone z rodzinnym festynem sportowo - rekreacyjnym.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber oraz Wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch.

Na dwa dni przygotowano bardzo bogaty program sportowo - artystyczny i wiele atrakcji w tym:
-zawody jeździeckie w ujeżdżeniu oraz skoki przez przeszkody,
-mecz ligowy piłki nożnej z udziałem „Skałki” Rogoźnik/Stare Bystre,
-występ Regionalnego Zespołu Folklorystycznego ”Rogożanki" z zaprzyjaźnionego śląskiego Rogoźnika.

Zagłębie od dawna słynie z bogatych tradycji ludowych. Do tej tradycji nawiązuje swoją działalnością Regionalny Zespół Folklorystyczny Pieśni i Tańca "Rogożanki". Łączy tradycje ziemi małopolskiej, śląskiej i kieleckiej. Swoją działalność zespół rozpoczął w 1973 r. z inicjatywy członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Rogoźniku jako zespół śpiewaczy.
-koncert zespołu „Śtuderanci",
-występ góralskich zespołów regionalnych: „Turnie„ ze Starego Bystrego, „Zawaternik„ i „Ślebodni„ z Gronia oraz „Mali Gronkowianie„ z Gronkowa,
-występ kabaretu „Truteń” który będzie śmieszył do łez niezależnie od wieku.

Organizatorzy przygotowali również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria z której dochód zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik , zaś nagrodami głównymi w dwóch loteriach będzie koń rasy małopolskiej i tucznik ( czyli świnia). Obficie zaopatrzony bufet przygotują lokalne organizacje, w tym OSP Rogoźnik, Koło Gospodyń Wiejskich, harcerze z Rogoźnika oraz Rada Rodziców.

- Naszym celem jest również propagowanie zdrowego trybu życia i wypoczynku, kultury regionu oraz walorów turystycznych naszej miejscowości. Ranga organizowanych „Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki" wzrasta z roku na rok o czym świadczy spore zainteresowanie mieszkańców oraz przyjezdnych gości z różnych stron naszego kraju oraz z zagranicy – podsumowują organizatorzy.

CHAT