III Konkurs Wiedzy Prawnej | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

III Konkurs Wiedzy Prawnej

Termin
8 grudnia 2020 – 20 kwietnia 2021
Zdjęcie 1

II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego i powiatu tatrzańskiego do wzięcia udziału w III Konkursie Wiedzy Prawnej.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o prawie, kształtowanie umiejętności korzystania z aktów prawnych oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Nowotarskiego i Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Wydarzenie jest współorganizowane przez Powiat Nowotarski.

Konkurs jest dwuetapowy. Na etapie szkolnym, przeprowadzonym 2 lutego 2021 r. w szkołach podstawowych, które zadeklarują chęć udziału, zostaną wyłonieni uczestnicy zawodów drugiego stopnia. Finał odbędzie się 20 kwietnia 2021 r.

Konkurs ma charakter pisemny – uczestnicy rozwiążą test wiedzy oraz udzielą odpowiedzi na problemy prawne. Tematem przewodnim w roku szkolnym 2020/2021 jest prawo pracy. Finaliści rozwiązując kazusy będą korzystać z fragmentów Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny.

do 8 stycznia 2021 r. - zgłaszanie szkół do udziału w Konkursie przez Przewodniczących Komisji Szkolnych za pośrednictwem FORMULARZA ELEKTRONICZNEGO:

2 lutego 2021 r. - zawody szkolne

do 5 lutego 2021 r. – przesłanie przez Przewodniczących Szkolnych Komisji Konkursowych informacji o osobach zakwalifikowanych do finału za pomocą formularza elektronicznego

do 10 lutego 2021 r. – publikacja na stornie internetowej Konkursu imion i nazwisk finalistów

20 kwietnia 2021 r. – finał

do 23 kwietnia 2021 r. – publikacja na stronie internetowej Konkursu wyników finału

26 kwietnia 2021 r. - wideokonferencja dla wszystkich uczestników Konkursu i ich opiekunów, informacja o dyplomach dla finalistów i nagrodach dla laureatów Konkursu

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, regulamin, harmonogram oraz materiały dla uczestników znajdują się na stronie: www.konkurswiedzyprawnej.prv.pl