Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu zatrudni pracownika w ramach zastępstwa – na stanowisko Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej | Praca

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wyszukiwarka

Treść strony

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu zatrudni pracownika w ramach zastępstwa – na stanowisko Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej

status: zamkniete

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu zatrudni pracownika w ramach zastępstwa – na stanowisko Koordynator rodzinnej pieczy zastępczej.

Przewidywany okres zatrudnienia ok. 1,5 roku.

System czasu pracy: zadaniowy

Wymagania:

  1. Wykształcenie: wyższe – pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna,  nauki o rodzinie lub wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz co najmniej roczne doświadczenie w  pracy z dzieckiem i rodziną bądź co najmniej roczne doświadczenie jako rodzina zastępcza lub prowadzący rodzinny dom dziecka

  2. Kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest zawieszona i ograniczona;

  3. Kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny- w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do kandydata wynika z tytułu egzekucyjnego;

  4. Brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;

  5. Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;

  6. Kandydat posiada nieposzlakowaną opinię.

  7. Znajomość niżej wskazanych aktów prawnych i umiejętność ich interpretacji:

- ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

- ustawa o pomocy społecznej,

- ustawa Kodeks postępowania administracyjnego

Zakres obowiązków:

  1. Udzielanie pomocy rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej;

  2. Przygotowywanie, we współpracy z asystentem rodziny oraz rodziną zastępczą lub prowadzącym rodzinny dom dziecka, planu pomocy dziecku;

  3. Udzielanie pomocy rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinny dom dziecka w nawiązywaniu wzajemnych kontaktów;

  4. Zapewnianie rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka dostępu do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej i rehabilitacyjnej;

  5. Zgłaszanie do ośrodków adopcyjnych informacji o dzieciach z uregulowaną sytuacją prawną, w celu poszukiwania dla nich rodzin przysposabiających;

  6. Udzielanie wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej;

  7. Przedstawianie corocznego sprawozdania z efektów pracy organizatorowi rodzinnej pieczy zastępczej;

  8. Współpraca z asystentem rodziny przy opracowaniu planu pracy z rodziną, skoordynowanego z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej;

  9. Prowadzenie dokumentacji dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej zgodnie z art. 38a ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, kierowanie dzieci w pieczy do diagnozy psychofizycznej, kierowanie rodzin zastępczych do badania predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji, na badania lekarskie;

  10. Wydawanie opinii w przedmiocie wytoczenia przez kierownika PCPR powództwa o zasądzenie świadczeń alimentacyjnych na rzecz dziecka przebywającego w pieczy zastępczej;

  11. Sporządzanie opinii w przedmiocie ustania przyczyny umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej i możliwości powrotu dziecka do jego rodziny na potrzeby postępowania sądowego w tej sprawie;

  12. Sporządzanie opinii dla rodziny zastępczej niezawodowej, która wystąpi z wnioskiem o zawarcie umowy o pełnienie funkcji rodziny zastępczej zawodowej;

  13. W przypadku rodzeństwa, sporządzanie opinii w przedmiocie umieszczenia w rodzinie zastępczej większej liczby dzieci niż przewiduje to art. 53 ust. 1 oraz sporządzanie innych opinii wynikających z ustawy;

  14. Konsultacje w zakresie oceny sytuacji dziecka, przeprowadzanie i sporządzanie ocen;

  15. Konsultacje w zakresie oceny rodziny zastępczej lub prowadzącego rodzinny dom dziecka, przeprowadzanie i sporządzanie ocen;

  16. Pełnienie funkcji opiekuna procesu usamodzielnienia;

  17. Pomoc wychowankowi przy tworzeniu indywidualnego programu usamodzielnienia;

  18. Dokumentowanie własnej pracy;

  19. Informowanie sądu rodzinnego o całokształcie sytuacji osobistej dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej oraz o sytuacji jego rodziny w tym możliwości powrotu dziecka pod opiekę rodziców biologicznych;

  20. Prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z dzieckiem;

  21. Sporządzanie, na wniosek sądu, opinii o dziecku i rodzinie;

  22. Współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, sądami, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny;

  23. Stałe podnoszenie swoich kwalifikacji w zakresie wykonywanych zadań, bieżące zapoznawanie się z przepisami prawa;

  24. Współdziałanie z innymi komórkami organizacyjnymi powiatowego centrum pomocy rodzinie w sprawach wymagających uzgodnień;

  25. Udzielanie pełnych informacji klientom w zakresie przysługujących im uprawnień;

  26. Wykonywanie innych poleceń Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie;

Wymagane dokumenty:

  1. Życiorys ( CV ),

  2. List motywacyjny,

  3. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,

  4. Kopia dokumentu potwierdzającego wykształcenie,

  5. Kopie świadectw pracy i innych dokumentów potwierdzających posiadany staż pracy.

  6. Oświadczenie Kandydata:

    - o posiadaniu obywatelstwa polskiego,

    - o korzystaniu z pełni praw publicznych,

    - że nie był skazany prawomocnym  wyrokiem sądu  za umyślne przestępstwo ścigane        z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

    - że nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest     zawieszona i ograniczona,

    - o wypełnieniu obowiązku alimentacyjnego- w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku    do kandydata wynika z tytułu egzekucyjnego,

    - oświadczenie kandydata dotyczące przetwarzania danych osobowych ( druk do pobrania pod ogłoszeniem).

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu, ul. Szaflarska 39 lub pocztą na adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, 34-400 Nowy Targ, ul. Szaflarska 39, w terminie  do dnia 20 września 2018 r.

Metka

Podmiot publikujący
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu
Informację wytworzył
Aneta Wójcik - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu
Data wytworzenia
10.09.2018
Informację opublikował
Joanna Kaleta
Data publikacji
10.09.2018
Informację zmienił
Agata Śmiałkowska
Data ostatniej zmiany
29.05.2019
Nazwa pliku
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
10.09.2018
10.09.2018