XV Jubileuszowy Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II | Wiadomości

Wyszukiwarka

Treść strony

XV Jubileuszowy Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

19 stycznia 2022

W dniu 18 stycznia 2022r. w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej odbył się XV Jubileuszowy Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Zawody te były jednocześnie II edycją Ligi Małopolskiej Szkolnego Związku Sportowego w biegach narciarskich. Przy bardzo wietrznej pogodzie rywalizowano stylem klasycznym. W zawodach wzięło udział ponad dwustu zawodników i zawodniczek z terenu Małopolski. W klasyfikacji drużynowej w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zdecydowanie zwyciężył Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego (623 pkt.) przed ZSP Kościelisko (237 pkt.) i SP 158 z Krakowa (100 pkt.).  W kategorii Igrzyska Dzieci zwyciężyła SP Kościelisko (581 pkt.). Drugie miejsce zdobyła SP Klikuszowa (493 pkt.) a trzecie SP Zalesie (418 pkt.). Pełne wyniki indywidualne i drużynowe w załączeniu. W uroczystej dekoracji zawodników wzięli udział - Marcin Kolasa Wicewójt Gminy Nowy Targ, Katarzyna Maciążek kierownik CNB Klikuszowa, Feliks Piwowar Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie oraz Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Kolejna edycja Ligi już w najbliższy piątek w Ptaszkowej. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia!

Link do wyników indywidualnych:

Klasyfikacja drużynowa w załączniku poniżej.

Ze sportowym pozdrowieniem w imieniu organizatorów XV Małego Jubileuszowego Biegu Podhalańskiego