X Jubileuszowy Mały Bieg Podhalański im. Św. Jana Pawła II | Wiadomości

Strona główna

X Jubileuszowy Mały Bieg Podhalański im. Św. Jana Pawła II

1 lutego 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

31 stycznia na trasach biegowych przy wyciągu narciarskim „Mlekodaj” w Obidowej odbył się X Jubileuszowy Mały Bieg Podhalański im. Św. Jana Pawła II. Ponad 200 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów rozpoczęło okres ferii zimowych na biegówkach. W kategorii gimnazjalnej wystartowało 65 osób, a w kategorii szkół podstawowych 146.

W klasyfikacji generalnej gimnazjów najlepszy wynik osiągnął Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego 603 punkty, chociaż w klasyfikacji chłopców lepsi byli reprezentanci Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Czarnym Dunacju, ale łącznie zebrali tylko 479 pkt., co dało im dużą przewagę nad Gimnazjum z Kasiny Wielkiej, które z 294 punktami zajęło III miejsce.

W kategorii szkół podstawowych najlepsza była Szkoła Podstawowa z Kościeliska osiągając 435 punktów. Po raz kolejny chłopcy z II miejsca - reprezentanci Szkoły z Chochołowa uzyskali znacznie więcej punktów, ale by wyprzedzić liderów zabrakło punktów zdobytych przez dziewczęta. Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 Ciche.

W kategorii Open wystartowało 8 zawodników. Najlepsza wśród pań była Justyna Tupta z ZKS Kasina Wielka, a wśród panów Łukasz Bachleda z KS Obidowiec – Obidowa.

Zawody zorganizowali: Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Powiat Nowotarski, PSZS Limanowa, Sołectwo Obidowa, Gmina Nowy Targ, Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, PSZS Nowy Targ, AK POL, PZN.

Nagrody zwycięzcom wręczyli Zastępca Wójta Gminy Nowy Targ Marcin Kolasa, Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu Tadeusz Watycha, Sołtys wsi Obidowa Zofia Faron, sędzia główny zawodów Adam Dudek, kierownik biura zawodów Felix Piwowar, kierownik ligi Stanisław Mrowca i Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji w Urzędzie Gminy Nowy Targ Monika Lenart – Kuczyńska.

Szczegółowe wyniki poniżej:


Tekst i zdjęcia: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.