XXIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej | Wydarzenia | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

XXIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej

4 października 2011
Sylwia Basta z Waksmunda, występująca pod pseudonimem Silvana, zajęła ex aequo I miejsce na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych "Wrzosowisko", który odbył się 1 października w Kędzierzynie-Koźlu.

Sylwia Basta zdobyła uznanie jury wykonaniem dwóch piosenek: "Halny" (jest autorką muzyki i tekstu) i "Na brzozowej korze", z muzyką Macieja Małeckiego i słowami Agnieszki Osieckiej. Pieśniarka wystąpiła solo, akompaniując sobie na gitarze. Razem z Agatą Struzik ze Starej Miłosnej pokonały piętnastu rywali.

Sylwia Basta na co dzień pracuje jako nauczycielka muzyki i rytmiki. Prowadzi znany na Podhalu zespół wokalny Hilaritas. Jest laureatką wielu festiwali. W swoim dorobku ma m.in. I miejsce na XXX Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG w Andrychowie (2008), Brązowy Gryf na XV Ogólnopolskim Turnieju Piosenki Literackiej "Poetycko-muzyczna bitwa pod Gorlicami" (2009) i II miejsce w Konkursie Piosenki Różnej podczas II Otwartych Spotkań Artystycznych Muzyczna Zohylina w Bukowinie Tatrzańskiej (2009). Dostała się również do finału Festiwalu Twórczości im. Marka Grechuty Korowód 2009 w Krakowie.

Posłuchaj „Halnego” i innych piosenek Sylwii Basty na http://www.myspace.com/silvana75