Wieczorne spotkanie w bursie gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycją w tle | Wydarzenia | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wieczorne spotkanie w bursie gimnazjalnej z historią, kulturą i tradycją w tle

24 października 2011
Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr Jana Bednarskiego

serdecznie zapraszają na

WIECZORNE SPOTKANIE W BURSIE GIMNAZJALNEJ Z HISTORIĄ, KULTURĄ I TRADYCJĄ W TLE

oraz

połączony z prezentacją multimedialną wykład

Mgr Roberta Kowalskiego pt. WIZYTY PREZYDENTÓW II RZECZYPOSPOLITEJ W NOWYM TARGU I NA PODHALU

który odbędzie się w dniu 28 października (piątek) 2011 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu

Kolejny z cyklu wykład historyczny w nowotarskiej bursie poświęcony zostanie spotkaniom górali z urzędującymi Prezydentami, w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Nasz region wbrew pozorom był często gospodarzem takich wizyt. Podhale odwiedzali kilkakrotnie zarówno Prezydent Stanisław Wojciechowski jak i Ignacy Mościcki. Również Nowy Targ miała zaszczyt gościć najwyższych dostojników państwowych. Przebieg i atmosferę postara się przybliżyć Robert Kowalski, prezes nowotarskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. W trakcie wykładu jego uczestnicy będę mieli okazję obejrzeć szereg nieznanych i niepublikowanych dotychczas fotografii, dokumentujących spotkania Prezydentów II RP z mieszkańcami miasta i regionu. Nie jako przy okazji gospodarz cyklu podejmie próbę weryfikacji dotychczas obowiązujących w literaturze przedmiotu tez, dot. wizyt dostojnych gości w stolicy regionu.

Projekt wykładów dofinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Nowy Targ.

Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej serdecznie zapraszają na połączony z prezentacją multimedialną wykład mgr Roberta Kowalskiego pt. Wizyty Prezydentów II Rzeczpospolitej w Nowym Targu i na Podhalu, który odbędzie się w piątek 28 października 2011 r. o godz. 18.00 w budynku Bursy Gimnazjalnej, ul. Nadwodnia 5 w Nowym Targu.