Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu na Festivalu Conrada w Krakowie | Wydarzenia | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu na Festivalu Conrada w Krakowie

30 października 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu uczestniczyli w jednej z „Lekcji czytania” zorganizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie. „Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi przedstawicielami świata kultury.
Nowotarscy licealiści mieli okazję uczestniczyć w lekcji prowadzonej przez Kubę Woynarowskiego. Lekcja odbyła się w Pawilonie Wyspiańskiego. Za sprawą prowadzącego „Lekcja czytania” stała się „Lekcją czytania obrazów”.
Kuba Woynarowski to interdyscyplinarny artysta, niezależny kurator, designer i ilustrator; autor opowieści graficznych i artbooków. Twórca wideo oraz animacji. Absolwent krakowskiej ASP, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Rysunku Narracyjnego. Autor koncepcji artystycznej wystawy w Pawilonie Polskim podczas 14. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji (2014). Otrzymał Paszport „Polityki” (2015) w kategorii sztuk wizualnych.

Tekst: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu
Zdjęcia: Izabela Poręba