Kolejny rok realizacji międzynarodowego projektu w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targ | Wydarzenia | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Kolejny rok realizacji międzynarodowego projektu w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targ

8 listopada 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W II LO w Nowym Targu rozpoczęła się realizacja kolejnego etapu projektu  „ART TЯA: od Art trailerów do nowych umiejętności i kompetencji lepiej odpowiadających rynkowi pracy i potrzebom społeczeństwa opartego na wiedzy”.

Projekt współfinansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+.   Funkcję koordynatora przedsięwzięcia pełni Liceo Scientifico Statale Annibale Calini (Brescia – Włochy), a grupę partnerską tworzą: 105 SOU Atanas Dalchev (Sofia – Bułgaria), LPo Albert Camus (Fréjus – Francja), BHAK/BHAS Liezen (Liezen – Austria) i właśnie  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 (Nowy Targ – Polska). Inicjatywa jest wynikiem pozytywnych doświadczeń w realizacji poprzedniego projektu Erasmus+ KA201 „Booktrailer Film Festival”. Jej założeniem jest wykorzystanie zdobytych umiejętności i poszerzenie tematyki o nowe obszary – sztuki i kultury. Celem projektu jest między innymi poznanie i poszerzenie wiedzy na temat dziedzictwa kultury krajów, w których znajdują się szkoły partnerskie.

W ramach projektu uczniowie przygotowują filmy promujące wybrane dzieła malarskie  lub obiekty architektoniczne charakterystyczne dla rodzimego dziedzictwa. Uczą się też pracy nad filmem i współdziałania w grupie. Istotną częścią projektu są również  wyjazdy zagraniczne, podczas których uczestnicy mogą rozwijać swe kompetencje oraz spotkać  się z  rówieśnikami ze szkół partnerskich.

Pierwsze dwa miesiące nowego roku szkolnego upłynęły pod znakiem rekrutacji  uczestników, poznawania stojących przed nimi zadań. Nowi uczniowie uczestniczyli między innymi w szkoleniu zorganizowanym przez starszych kolegów, warsztatach animacji poklatkowej  prowadzonych przez Annę Jagodę Mrożek, wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Narodowego w Krakowie. Przed nimi jeszcze sporo działań i wydarzeń, spośród których najwięcej ekscytacji budzą wyjazdy do Bułgarii, Austrii i Włoch.

Teskt i fot.: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu