1500 sztuk sadzonek dla Koła Pszczelarzy w Nowym Targu | Wydarzenia | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

1500 sztuk sadzonek dla Koła Pszczelarzy w Nowym Targu

8 listopada 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Kto interesuje się sprawami ochrony środowiska naturalnego, z pewnością wie, że w ostatnich latach ubywa pszczół. Głównymi przyczynami są epidemie śmiertelnych chorób wśród tych pożytecznych owadów, zatrucia wywołane nadużywaniem środków chemicznych w rolnictwie czy też spadek popularności samego pszczelarstwa. Jedno jest pewne – obniżenie  populacji pszczół grozi nie tylko spadkiem produkcji naturalnego miodu. Pszczoły spełniają w produkcji roślinnej funkcję znacznie donioślejszą – zapylają kwiaty. Bez tego nie ma nasion i brak owoców, a co za tym idzie, ginie roślinność, a w konsekwencji nie będzie nowych roślin.

Jednym z celów jest dbałość o poprawę środowiska naturalnego i dbałość o pszczoły między innymi poprzez zwiększanie ilości roślin czy drzew miododajnych. Niewątpliwie duża ilość drzew pozytywnie wpłynie na walory estetyczne okolicy czy też na jakość powietrza. W przyszłości z tych walorów będziemy cieszyć się wspólnie z naszymi dziećmi.

Mając na uwadze problemy związane z pszczelarstwem oraz zapewnieniem właściwego pożytku dla pszczół, zostają podejmowane kroki, które pozwalają na pomoc organizacjom pszczelarskim działającym na terenie powiatu nowotarskiego. W ramach tych działań, w dniu 8 listopada 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber przekazał 1500 sztuk sadzonek lipy drobnolistnej pszczelarzom działającym w Kole Pszczelarzy w Nowym Targu.