Wizyta Komisji Edukacji Publicznej Rady Powiatu Nowotarskiego w szkołach prowadzonych przez powiat nowotarski | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wizyta Komisji Edukacji Publicznej Rady Powiatu Nowotarskiego w szkołach prowadzonych przez powiat nowotarski

23 stycznia 2024
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Komisja Edukacji Publicznej Rady Powiatu Nowotarskiego kontynuowała rozpoczęte w roku wcześniejszym wizyty w szkołach prowadzonych przez powiat nowotarski. W dniu 22 stycznia 2024 r. odwiedziła Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Nowym Targu, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu i Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Targu.

Komisja zapoznała się z organizacją jednostek, bazą lokalową jednostek, obejrzała budynki szkolne, wyposażenie dydaktyczne klas. Dyrektorzy przedstawili wyniki nauczania, zdawalność egzaminów zewnętrznych  oraz najważniejsze sukcesy uczniów szkół i działania nauczycieli w zakresie prowadzonych innowacji i programów autorskich. Dyrektorzy szkół zaprezentowali Komisji bogate wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne, zakupione wyposażenie, zrealizowane w ostatnich latach remonty i inwestycje, w tym nowy, oddany do użytku we wrześniu 2023 r. budynek Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Targu. Dyrektorzy podkreślili trudności w pozyskaniu nauczycieli, w tym nauczycieli do nauczania przedmiotów zawodowych oraz na zastępstwa za nieobecnych nauczycieli.

Dyrektorzy ZSO2 i ZSTiP przedstawili ponadto najważniejsze potrzeby inwestycyjne i remontowe w jednostkach, które będą niezbędne do wykonania w kolejnych latach, m.in. gruntowny remont sali gimnastycznej w ZSO2, wymianę dachu na budynku ZSTiP, wymiany stolarki okiennej, wymiany instalacji wewnętrznych w budynkach.  Ponadto Komisja zapoznała się z wykonanymi w latach wcześniejszych remontami i inwestycjami, w tym wykonanymi przez pracowników szkoły.