Wirtualna wymiana międzynarodowa w II LO w Nowym Targu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wirtualna wymiana międzynarodowa w II LO w Nowym Targu

28 kwietnia 2021

Od 21 do 23 kwietnia uczniowie i nauczyciele II LO w Nowym Targu uczestniczyli w wymianie międzynarodowej zorganizowanej  w ramach projektu „ART TЯA: od art trailerów do nowych umiejętności i kompetencji lepiej odpowiadających rynkowi pracy i potrzebom społeczeństwa opartego na wiedzy”  współfinansowanego z programu Erasmus + .  Realizowany od blisko trzech lat projekt jest owocem współpracy nowotarskiego liceum ze szkołami z Austrii, Bułgarii, Francji i Włoch. Młodzi ludzie skupiają się tu  na poznawaniu i promowaniu dziedzictwa kulturowego poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Rozwój pandemii zmusił instytucje partnerskie do przeniesienia działań do internetu.

Ostatnia wymiana została zorganizowana przez Liceo Scientifico Statale Annibale Calini w Brescii (Włochy). Tematyka warsztatów dyktowana była założeniami projektu. Był więc czas na przygotowane przez uczniów  wirtualne podróże przez kraje partnerskie, spacer po Brescii – lombardzkim mieście, gdzie mieści się szkoła koordynatora. Spore zainteresowania wzbudziły również webinaria. Pierwsze zostało przygotowane przez koordynator projektu Laurę Dale -  z zawodu i z zamiłowania architekt i  poświęcone było  motywowi martwej natury w sztuce. Natomiast podczas drugiego lombardzka młodzież przybliżyła funkcjonowanie motywu  pandemii w sztuce od czasów najdawniejszych po ostatnie miesiące.

Postawiono także na zajęcia warsztatowe. W międzynarodowych zespołach uczniowie przygotowywali między innymi interaktywne mapy zabytków i  wirtualne muzea. Ważnym punktem programu była projekcja art  trailerów powstałych w ostatnich miesiącach. Opiekę nad wymianą sprawowały panie: Marzena Baczewska, Agnieszka Dziuban – Kłaput i  Anna Miśkowiec.

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu