Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Wiadomości

Strona główna

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

27 listopada 2017
Zdjęcie 1

Krościenko nad Dunajcem. Uciekające BMW.

Kierujący samochodem marki BMW mieszkaniec Krościenka nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął ucieczkę, gdzie po krótkim pościgu został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 listopada 2017 roku po godzinie 2 w nocy w Krościenku nad Dunajcem. W trakcie próby zatrzymania pojazdu i wydaniu sygnału latarką ze światłem czerwonym przez policjantów z Krościenka, kierujący samochodem BMW zatrzymał się gwałtownie, a następnie zawrócił i zaczął z nadmierną prędkością oddalać się. Policjanci nadając sygnały świetlne i dźwiękowe, usiłowali doprowadzić do zatrzymania pojazdu, lecz kierujący nie reagował. Po przejechaniu kilku ulic, kierujący zatrzymał pojazd i zaczął uciekać. W wyniku podjętego pościgu przez policjantów sprawca 20-letni mieszkaniec Krościenka został zatrzymany. W trakcie zatrzymania 20-latek kopnął w nogę interweniującego policjanta, u którego w nowotarskim szpitalu stwierdzono złamanie trzonu piszczeli i uraz stawu skokowego lewej nogi.

Zatrzymanego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,6 promila. Dodatkowo kierujący posiada wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania przez Starostę Nowotarskiego.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.