VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu | Wiadomości

Strona główna

VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu

11 lipca 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 7-8 lipca br. w Ludźmierzu odbyła się VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której wystawcy z całej Małopolski, a także ze Słowacji prezentowali swoje zwierzęta. Cały plac wypełniały maszyny rolnicze i zwierzęta hodowlane, takie jak: konie, krowy mleczne i mięsne, a także różnego rodzaju kozy, owce, króliki, czy gołębie. Prze dwa dni odbywał się też Piknik Ekologiczny na którym można było zobaczyć nowoczesne urządzenia grzewcze, zapoznać się z odnawialnymi źródłami energii.

Niedziela rozpoczęła się od mszy świętej w intencji hodowców. Następnie na scenie odbyło się uroczyste otwarcie i wręczenie nagród dla właścicieli najlepszych okazów zwierząt. Były też pokazy nagrodzonych zwierząt, owczarków podhalańskich i woltyżerki konnej. Nie zabrakło i konkursu młodego hodowcy i konkursu wiedzy rolniczej.

Organizatorami wystawy byli: Gmina Nowy Targ, Powiat Nowotarski, Gmina Czarny Dunajec, Małopolski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie „ProNati”.