Uroczyste otwarcie hali widowiskowo - sportowej w Szaflarach | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uroczyste otwarcie hali widowiskowo - sportowej w Szaflarach

7 marca 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W Szaflarach w dniu 6 marca zorganizowano uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej z częścią szkolną, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystki. Podczas uroczystości nadano patronat Wisławy Szymborskiej Gminnej Bibliotece Publicznej.

W wydarzeniu udział wzięli: sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Sebastian Skuza, poseł Edward Siarka oraz w imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity,  I wicewojewoda Ryszard Pagacz, jak również Wicestarosta Nowotarski Bogusław Waksmundzki.

"To ważny moment w rozwoju dla całej Gminy. Ta niezwykle cenna i potrzebna inicjatywa przyczyni się z pewnością do uatrakcyjnienia dyscyplin sportowych wśród dzieci i młodzieży oraz zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu. Nowoczesna infrastruktura sportowo-rekreacyjna to bardzo ważne miejsce integracji społecznej. To również możliwość promowania zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, o których często się zapomina" - przekazał w liście skierowanym do uczestników wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który został odczytany przez I wicewojewodę Ryszarda Pagacza.

Uroczystości rozpoczęły się programem artystycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Szaflarach. Następnie grupa cheerleaders zaprezentowała swój układ taneczny. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Szaflarach, aby odsłonić tablicę pamiątkową i oficjalnie odczytać akt nadania imienia.
 

Inwestycja w gminie Szaflary kosztowała prawie 11 mln zł. Na tę inwestycję samorząd otrzymał rządowe dofinansowanie. Środki w wysokości 200 tys. zł popłynęły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z kolei 8 mln zł na to zadanie gmina otrzymała ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Źródło:  podhale24.pl

Foto: Maciej Gębacz