Unihokeistki z Zespołu Szkół Ekonomicznych Mistrzyniami Polski | Wiadomości

Strona główna

Unihokeistki z Zespołu Szkół Ekonomicznych Mistrzyniami Polski

4 czerwca 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

W dniach 25 – 27 maja w Elblągu odbył się XXV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” pod Patronatem Prezydenta Miasta. Jest to największa impreza dla uczniów nie tylko w kraju, ale również w Europie. W ramach Festiwalu rozegrane zostały:

– Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców „Ogólnopolska Licealiada”

– Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla Dziewcząt i Chłopców z klas II i III szkół gimnazjalnych i klas VII szkół podstawowych,

– Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci Dziewcząt i Chłopców dla klas VI i mł. szkół podstawowych

Festiwal rozegrano na sześciu największych obiektach sportowych miasta Elbląga, a udział w nim wzięło ponad  80 drużyn z 13 województw.
Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu wszystkie mecze rozegrała w Hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego gdzie wcześniej dokonano ceremonii otwarcia, podczas której każda drużyna została oficjalnie wprowadzona, przedstawiona i powitana. Nie mogło oczywiście zabraknąć Mazurka Dąbrowskiego, po którym nastąpiło ślubowanie zawodników oraz sędziów.

Unihokeistki ZSE musiały zmierzyć się z czterema najlepszymi zespołami w Polsce. W sobotę 26.05.2018 dziewczęta rozegrały 3 spotkania. W pierwszym meczu skrzyżowały kije z dziewczętami z Braniewa pokonując je 7:0. W drugim meczu po bardzo zaciętej walce zwyciężyły 3:2 z drużyną z Rzeszowa, a trzecie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 5:0 z drużyną z Sulechowa.

W drugim dniu Mistrzostw o Puchar Bałtyku został rozegrany czwarty a zarazem finałowy mecz z Mistrzyniami z zeszłego roku reprezentantkami Zbąszyna, w którym nasze zawodniczki zwyciężyły 6:1, tym samym stając się najlepszą dziewczęcą drużyną Unihokeja w Polsce Szkół Ponadgimnazjalnych.

Podczas festiwalu wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym okazała się uczennica ZSE - Wiktoria Gajewska. Tytuł Mistrza Polski w Unihokeju dziewcząt Elbląg 2018 zdobyły: Zuzanna Krzystyniak (kapitan drużyny), Pysz Gabriela, Gajewska Wiktoria, Ulman Maria, Mamak Ewelina, Bus Martyna, Worwa Paulina, Bednarczyk Izabela, Krzysztofek Barbara, Nykaza Natalia, Bryja Justyna oraz  bramkarz – Łojas Katarzyna. Opiekunowie drużyny: mgr Tadeusz Kalata, mgr Barbara Kalata.

Gratulujemy tak ogromnego sukcesu!

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.