Uczniowie II LO wyróżnieni w Konkursie "Patria Nostra" | Wiadomości

Strona główna

Uczniowie II LO wyróżnieni w Konkursie "Patria Nostra"

6 czerwca 2018
Zdjęcie 1

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej - Karol Kusper kl. 1a, Tomasz Sutor kl. 1d i Jakub Kędzior kl. 1d - zajęli piąte miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Patria Nostra". Opiekunem projektu była pani mgr Danuta Smółka-Sroka.

Warto dodać że w małopolskiej edycji konkursu, oprócz szkół z terenu województwa, udział wzięły również placówki polskie z Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz Kazachstanu. Łącznie w konkursie rywalizowało ze sobą aż 113 szkół.

Tematyką konkursu było nagranie krótkiego 45-sekundowego filmiku lub 30-sekundowej animacji dotyczącej przydzielonego wcześniej wydarzenia historycznego, które miało miejsce w wybranym tygodniu z historii Polski. Zadaniem Karola, Tomka i Kuby było nagranie filmiku dotyczącego Koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego Króla Polski w 1025 roku.

Praca konkursowa z Konkursu „Patria Nostra” to kolejna już produkcja działającej w II LO Grupy Filmowej "Infinitum". Członkowie grupy to miłośnicy kina, którzy dwa lata temu postanowili spróbować swych sił również przy tworzeniu filmów. Obecnie wchodzący w skład ekipy uczniowie zajmują się także relacjami z imprez szkolnych, ponadto brali udział w wielu konkursach o tematyce filmowej, w tym także w Booktrailer Film Festiwal.

 

Tekst i zdjęcie: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.