Uczennice II LO laureatkami XXVII edycji ogólnopolskiego konkursu pt. Sejm Dzieci i Młodzieży | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczennice II LO laureatkami XXVII edycji ogólnopolskiego konkursu pt. Sejm Dzieci i Młodzieży

4 czerwca 2021

Katarzyna Bartol i Milena Kościelniak, uczennice II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, zostały laureatkami XXVII edycji ogólnopolskiego konkursu pt. Sejm Dzieci i Młodzieży. Organizatorem SDiM od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu. W gronie współorganizatorów znaleźli się: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Tegoroczna XXVII edycja SDiM miała specjalny charakter i zmienioną formułę ze względu na pandemię COVID-19. Uczniowie zaproszeni zostali do internetowej edycji konkursu, realizując zadanie pt. „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia”. Temat nawiązywał do uchwały Sejmu ustanawiającej kardynała Stefana Wyszyńskiego jednym z patronów 2021 roku i zachęcał młodych ludzi do przyjrzenia się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia oraz sięgnięcia do jego nauk. Do konkursu zgłosiło się 361 dwuosobowych zespołów.


To już szóste zwycięstwo uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu w tym prestiżowym konkursie. Kasia i Milena z klasy 1d o profilu j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie stworzyły autorską pracę odwołując się do miejsc związanych z kardynałem Stefanem Wyszyńskim w naszym regionie oraz do wygłoszonych tam homilii.

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu