Uczennica II LO zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczennica II LO zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu

29 czerwca 2020
Zdjęcie 1

Zuzanna Rączka – uczennica klasy II d w II LO w Nowym Targu  zajęła pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Konkursu  Wiedzy o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego organizowanym  przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Konkurs odbywał się pod  Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Eliminacje konkursowe składały się z   trzech etapów. Etap pierwszy polegał na napisaniu pracy krytycznej  poświęconej wskazanym  motywom w  twórczości Kaczmarskiego. Drugi etap miał  postać rozmowy  o przesłanej pracy konkursowej, w trakcie której jurorzy oceniali wiedzę uczestnika, dojrzałość spojrzenia na temat i umiejętność obrony swojego zdania podczas dyskusji. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące treści pracy, utworów w niej omówionych i prowadzili rozmowę z jurorami. Ostatnim elementem tego etapu było rozpoznawanie tytułów utworów, których fragmenty  zaprezentowano uczestnikom. Natomiast podczas trzeciego etapu uczestnicy dokonywali ustnej analizy i interpretacji jednego z wylosowanych utworów poetyckich  oraz uczestniczyli  w quizie dotyczącym biografii i dorobku literackiego barda „Solidarności”.

Zuzanna okazała się bezkonkurencyjna w każdym etapie zmagań konkursowych i zdobyła nagrodę główną  – 1300 złotych. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem swojej polonistki – dr Anny Miśkowiec.

Tekst i fot.: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu