Sukces „LALKARZY” z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Sukces „LALKARZY” z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu

30 czerwca 2020
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Grupa teatralna „LALKARZE” działająca pod patronatem  Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zdobyła wyróżnienie w 6 edycji Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych  i Teatr, organizowanego przez TVP. Musical „Dopalaczom mówimy – NIE!” w wykonaniu Grupy Teatralnej LALKARZE ze Spytkowic został zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału, w którym jury ogólnopolskie wyłoniło najlepsze spektakle w każdej z trzech kategorii. W finale znalazło się 14 grup teatralnych z całej Polski, natomiast „Lalkarze” byli jedynym zespołem z woj. małopolskiego. VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych i Teatr 2020, odbywający się pod hasłem "Miłość", przebiegał w tym roku w wyjątkowo trudnych warunkach. Okazało się jednak, że sprzyjały one kreatywności i pomysłowości młodych adeptów sztuki teatralnej i filmowej.

Jury w składzie:

Ewa Konstancja Bułhak - Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna

Zbigniew Dzięgiel - Redaktor odpowiedzialny w Agencji Kreacji Teatru Telewizji

Katarzyna Grześków - Kierownik Redakcji Mediów Interaktywnych TVP S.A.

Elżbieta Wrotnowska – Gmyz - Dyrektor Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie

Spośród bardzo ciekawych propozycji finałowych Jury postanowiło nagrodzić następujące spektakle i zespoły:

W kategorii szkół podstawowych:

Nagroda główna ex aequo dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie za spektakl „Na sznurkach... ” oraz dla Fundacji Świętej Rodziny w Poznaniu za spektakl „Jasełka”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

Nagroda główna dla II LO w Kędzierzynie-Koźlu za spektakl „Lilie”  oraz wyróżnienie dla spektaklu „Rozłączeni” z IV LO w Poznaniu.

W kategorii inne ośrodki/placówki edukacyjne:

Nagroda główna dla Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za spektakl  „Fryderyk” oraz wyróżnienia dla:

Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie za spektakl „Despekt”;

Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu za spektakl „Dopalaczom mówimy - NIE!” oraz wyróżnienie dla spektaklu Zespołu Autentyczni My z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie za „Marzenie mam”.

Nagroda Najlepszego Spektaklu według Internautów wyłoniona w drodze głosowania internetowego przypadła spektaklowi „Na sznurkach” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie.

„Lalkarzom” ze Spytkowic, którzy kochając teatr, realizują swoją pasję, serdecznie gratulujemy wyróżnienia podczas 6 edycji Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych  i Teatr. Przypominamy, że w 2013r. przedstawienie „Czarno na białym” w wykonaniu „Lalkarzy” wygrało pierwszy Internetowy Przegląd, który zorganizowała TVP.

Tekst i fot.: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu