„Sprzątamy dla Polski” | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

„Sprzątamy dla Polski”

25 kwietnia 2022
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 22.04.2022 roku  odbył się ogólnopolski projekt   „Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie,  nauczyciele i opiekunowie z Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu włączyli się w to ważne dla naszej planety wydarzenie. Zaangażowało się 71 osób począwszy od  najmłodszych 3 – letnich przedszkolaków do dorosłych już uczniów – wszyscy wspólnie oczyszczaliśmy pobliską okolicę i las „Bór na Czerwonem” z pozostawionych śmieci i odpadów, co bezpośrednio oddziałuje na stan estetyczny lokalnego środowiska, zmniejsza ryzyko występowania pożarów i degradacji środowiska. Zebrano 19 worków śmieci. Warto też podkreślić, iż 22 kwietnia jest również Międzynarodowym Dniem Ziemi, zatem zaangażowanie w ramach “Sprzątamy Dla Polski” było świetną okazją, aby ów dzień uczcić.

Celem projektu było promowanie międzypokoleniowej odpowiedzialności obywatelskiej, w tym zwłaszcza w wymiarze odpowiedzialności i świadomości ekologicznej. 

Akcja objęta została honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Programu “Czyste Powietrze”, Fundacji Grupy PKP, PGW Wody Polskie, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w to ważne przedsięwzięcie.