Unihokeiści z 11 obronili tytuł Mistrza Polski! | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Unihokeiści z 11 obronili tytuł Mistrza Polski!

15 czerwca 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Unihokeiści z 11 obronili tytuł Mistrza Polski!

            W dniach 9-11 czerwca 2023r. w Elblągu odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w unihokeju chłopców rozgrywane w ramach XXVIII Festiwalu Unihokeja. W finałowym turnieju udział wzięło 16 zespołów podzielonych na 4 grupy. Uczniowie naszej szkoły od początku rozgrywek spisywali się bardzo dobrze. W fazie grupowej zwyciężyli z zespołami z Bierzwnika (7:1), z Żabiego Rogu (12:0) oraz z Łodzi (2:1). W kolejnym etapie turnieju pokonaliśmy reprezentantów Opola 6:1, zapewniając sobie grę w półfinale z pierwszego miejsca.

W niedzielny poranek rozgrywaliśmy ostatni mecz grupowy, w którym spotkaliśmy się z ubiegłorocznym rywalem z finału – drużyną z Sanoka. W przypadku remisu lub porażki sanockich unihokeistów, drużyna uznawana za jednego z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju, odpadłaby z  walki o medale. Tak się jednak nie stało i po emocjonującym meczu, musieliśmy uznać wyższość przeciwników, przegrywając 1:3.

W półfinale nasza drużyna  rozbiła 7:0 drużynę z Dębicy i w finale mierzyła się ponownie z ekipą z Sanoka. Uczniowie naszej szkoły podrażnieni porażką w fazie grupowej, mocno zmobilizowani wyszli na boisko i zagrali koncertowo. W pierwszej akcji meczu Wiktor Dobrzyński pokonał bramkarza rywali i od tego momentu nasza dominacja trwała do końca spotkania. Kolejną bramkę w pięknym stylu zdobył Jakub Pieprzak, a ostatni cios zadał strzałem z dystansu Eryk Duda podczas gry w przewadze. Wynik meczu finałowego 3:0, radość zwycięzców - płacz pokonanych.

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi z rzędu zdobyli tytuł najlepszej szkolnej drużyny w Polsce w kategorii dzieci!

Organizatorzy i sędziowie dokonali wyboru najlepszego zawodnika turnieju, którym został uczeń SP nr 11 w Nowym Targu – Jakub Pieprzak.

Tytuł najlepszego strzelca turnieju wywalczył również uczeń naszej szkoły – Szymon Zubek.

Świetne mistrzostwa w naszym wykonaniu. Choć nie graliśmy w optymalnym zestawieniu (brak Gabriela Wsóła) to byliśmy bardzo pewni na boisku. Chłopcy od początku turnieju grali ładny dla oka unihokej, cieszyli się grą, byli skuteczni pod bramkę przeciwnika i bardzo dobrze bronili. Nawet w przegranym meczu grupowym z Sanokiem zaprezentowaliśmy się z dobrej strony lecz to przeciwnik był skuteczniejszy. Myślę jednak, że ta porażka grupowa w pewnym sensie nam pomogła, chłopcy sami się mobilizowali i wiedzieli, że czeka nas ciężka droga do zwycięstwa.

Przez cały turniej pewnie w bramce spisywał się Bartek Walicki, który przepuścił najmniej bramek z wszystkich bramkarzy na turnieju. Znakomita gra wszystkich obrońców, którą dowodził Bartosz Parszywka oraz najskuteczniejsze ataki w rozgrywkach, dowodzone przez dwóch świetnych środkowych – Eryka Dudę i Jakuba Pieprzaka.

Cała drużyna zasłużyła na wielkie gratulacje, ponieważ każdy z zawodników swoją postawą i zaangażowaniem na boisku przyczynił się do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Na zakończenie chciałbym wspomnieć o roli w drużynie naszego kapitana – Jakuba Pieprzaka. Na boisku i poza boiskiem dowodził zespołem, a prowadzona przez Kubę rozgrzewka z „pajacykami” była nagrywana przez kibiców innych drużyn. Świetny w defensywie, czarował w ofensywie. Jestem przekonany, że pewność siebie i pozytywne nastawienie Kuby wpłynęło na resztę zespołu i przyczyniło się do końcowego sukcesu.

Opiekun oraz uczniowie dziękują za możliwość uczestnictwa w turnieju Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu, Rodzicom zawodników, MSZS w Krakowie oraz prywatnemu sponsorowi, który przekazał 2000 zł na przejazd uczniów na zawody. 

Dziękujemy również firmie Pana Zapotocznego za bezpieczny przejazd na zawody i panu kierowcy, który od dwóch lat gdy jest na naszych meczach to przynosi szczęście w postaci zwycięstw.

Skład mistrzowskiego zespołu:

Walicki Bartłomiej, Parszywka Bartosz, Kamiński Jan, Pieprzak Jakub, Dobrzyński Wiktor, Molek Maciej, Marek Maciej, Węglarczyk Patryk, Duda Eryk, Szlachtowski Mieszko, Zubek Szymon.

Opiekunem zespołu był Bartosz Gotkiewicz.

BRĄZOWA METALKA!!! Podczas  XII Mistrzostw Szkół Ponadpodstawowych Dziewcząt i Chłopców „Ogólnopolska Licealiada” nasi uczniowie zajęli III miejsce!!! GRATULUJEMY!!! Zawodnicy: Piotr Bury, Adrian Fryźlewicz, Dariusz Hornik, Paweł Jankowski, Krzysztof Jarczyk, Maksymilian Kaleta, Kacper Luberda, Daniel Nykaza, Mateusz Pędzimąż, Jakub Staszel, Przemysław Święchowicz, Samuel Żółtek. Trenerzy: Pan Michał Domin, Pan Przemysław Kępa. Kierownik drużyny: Pani Aleksandra Domin.

Nic nie może wiecznie trwać...

Nasze unihokeistki niestety nie obroniły tytułu Mistrza Polski, ale zajmując 4 miejsce w finale udowodniły, że unihokej w ZSE to najwyższa półka w tym kraju.

W przyszłym roku odbierzemy co nasze.

Wielkie brawa dla naszej reprezentacji w składzie: Patrycja Ropiak, Kaśka Fit, Magda Mroszczak, Oliwia Maciaszek, Natalia Antolec, Monika Kotas, Karolina Kucharska, Ela Dynda, Ola Szeja, Julka Czaja, Kaśka Bednarczyk.

Opiekun zespołu: pan Tadeusz Kalata. Wsparcie duchowe i hałas na trybunach: pani Katarzyna Kubasiak.