Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach narciarskich. | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach narciarskich.

8 lutego 2022

W dniu 7 lutego 2022r. w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach narciarskich. Pomimo ekstremalnie trudnych warunków pogodowych na starcie zjawiło się  prawie 150 zawodników ze szkół podstawowych z terenu całego powiatu.

W kategorii chłopców ur. 2007 zwyciężył Mateusz Dawiec z SP Waksmund a wśród dziewcząt niepokonaną okazała się Julia Guziak z Klikuszowej.

Wśród chłopców urodzonych w 2008 mistrzem został Mulica Tomasz z SP Ratułów a mistrzynią została Aleksandra Ścisłowicz z SP Waksmund.

W kategorii chłopców - rocznik 2000 wśród chłopców wygrał Filip Filipiec z SP Klikuszowa a wśród dziewcząt Julia Sas z SP Klikuszowa.

Rocznik 2010 w kategorii chłopców pierwszy był Antoni Kuros z SP Klikuszowa natomiast w kategorii dziewcząt pierwsza była Aleksandra Czubernat również z SP Klikuszowa.

Wśród najmłodszych chłopców, ur. 2011 i młodsi, najlepszym był Marcin Turski z SP Podczerwone a najlepszą była Dominika Huzior z SP Łopuszna.

Drużynowo w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród 9 startujących szkół bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa w Waksmundzie - 405 punktów. Wicemistrzostwo drużynowo zdobyła szkoła z Ostrowska - 270 pkt., a trzecie miejsce wywalczyła szkoła z Klikuszowej - 260 pkt. 

W Igrzyskach Dzieci wśród 14 biorących udział w zawodach szkół najlepszą okazała się SP Klikuszowa - 887 pkt., drugie miejsce zdobyła szkoła z Podczerwonego - 523 pkt. Najniższe miejsce na podium przypadło SP Łopuszna 307 pkt. 

Pełne wyniki w załączeniu. 

W imieniu organizatorów zawodników dekorowali Tadeusz Watycha - Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowy Targu oraz Feliks Piwowar - Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie. Serdeczne podziękowania należą się dla Urzędu Gminy Nowy Targ oraz Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej za przygotowanie tras oraz użyczenie Ośrodka na potrzeby organizacji Mistrzostw Powiatu.