Jabłonka Mistrzem Województwa | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Jabłonka Mistrzem Województwa

11 maja 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Podczas wojewódzkich finałów w piłce ręcznej uczniowie z Jabłonki sięgnęli po złoto!  10 maja do Tarnowa przyjechało 6 najlepszych drużyn wyłonionych w półfinałach wojewódzkich. Podczas rozegranych eliminacjach w grupach, Jabłonczanie wygrali swoje mecze z Wiśniczem 16:7 i Libuszą 14:11. W meczach o medale wygrali ze szkoła z Libiąża 12:6 i w meczu o złoto  pokonali swoich rówieśników ze szkoły sportowej z Krakowa 13:12. Szczypiorniści z Jabłonki wywalczyli tym samym prawo reprezentowania naszego województwa w Mistrzostwach Polski, które odbędą się od 31.05-03.06.2018r w Głuchołazach na Śląsku.

- To ogromny sukces na który pracowaliśmy 3 lata! Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim zawodnikom za poświęcenie, wyrzeczenia i godziny treningów na hali sportowej! Jesteście najlepsi!

Skład drużyny: Chowaniec Norbert, Janczy Mateusz, Knaga Grzegorz, Kubacka Kamil, Piekarczyk Maciej, Polański Rafał, Styruła Filip, Zahora Karol, Biernat Maksymilian, Bugajski Filip, Makuch Szymon, Wójt Szymon; opiekun Jakub Janczy.

 

Tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 w Jabłonce.