Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 12 maja 2017 na stadionie miejskim w Nowym Targu odbyły się Igrzyska Powiatu Nowotarskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn, w tym 6 dziewcząt i 6 chłopców.

W klasyfikacji szkół spośród drużyn dziewcząt najlepszą okazała się SP Sieniawa w składzie: Górka Gabriela, Bocheńczak Karolina, Domalik Emilia, Kowalczyk Oliwia, Skupień Sabina, Szeliga Patrycja. Zwycięska drużyna wyprzedziła Szkołę Podstawową Nr 1 Ciche. Na podium również stanęli reprezentanci SP Raba Wyżna. Najlepszą zawodniczką turnieju została Karolina Bocheńczak. Awans do zawodów szczebla półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 23 maja br. w Nowym Targu uzyskały zespoły w kategorii dziewcząt: SP Sieniawa i SP 1 Ciche.

Natomiast spośród drużyn chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna z SP Maniowy w składzie: Puchlerski Kacper, Puchlerski Jan, Plewa Jakub, Kowalczyk Szymon, Chorążak Jan, Lichański Adrian. Na drugim miejscu uplasowała się SP Nr 5 Nowy Targ a następnie SP Raba Wyżna. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Kołodziejski. Awans do zawodów szczebla półfinału wojewódzkiego uzyskały zespoły w kategorii chłopców: SP Maniowy i SP 5 Nowy Targ

Zawody z ramienia Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu przeprowadził Koordynator Ośrodka Sportowego Rabka-Zdrój Zbigniew Pistor.